Сім випадків застосування сили проти працівників медіа зафіксували упродовж травня, один з журналістів вже місяць перебуває в комі.

Про це свідчать дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів», який Національна спілка журналісті України проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями.

Два випадки нападу на журналістів зафіксовані в Одесі, по одному в Києві, Черкасах, Дніпрі, Херсоні та на Волині.

2 травня на журналістку інтернет-видання Odessa.online Олену Соломонову напали на Куликовому полі, де відбувалися масові акції з нагоди п’ятої річниці трагедії 2014 року.

7 травня журналістку з Одеси Світлану Підпалу облили нечистотами, коли вона вела зйомку в Літньому театрі.

Вранці 4 травня в Черкасах невідомий напав на журналіста Вадима Комарова. Через побиття журналіст потрапив до лікарні з черепно-мозковою травмою. Він вже місяць перебуває в комі.

На Волині 8 травня на журналістів телеканалу «Аверс» Наталію Поліщук, Марічку Петручик, В’ячеслава Морошко напали працівники митниці. Представників медіа побили, а знімальну техніку знищили.

У Дніпрі 9 травня під час мітингу журналіста і оператора «34 каналу» невідомі облили фарбою.

15 травня після засідання Кабміну на журналіста телеканалу «1+1» Володимира Тимофійчука накинувся головний спеціаліст секретаріату Кабміну. Чиновник влаштував штовханину та хапав журналіста за одяг і руки, чим зірвав зйомку.

У Херсоні 16 травня депутат Херсонської облради перекрив журналісту видання «Новий день» Олегу Батурину дорогу, хапав його за руки і погрожував покалічити.

Як зазначили в НСЖУ, загалом від початку року зафіксовано 30 проявів агресії щодо журналістів.

Раніше Інститут масової інформації повідомляв, що за 2018 рік було зафіксовано 235 випадків порушень свободи слова в Україні, за винятком окупованих територій.

Поділитись: