Спільнику Князєва присудили умовний термін та донат на ЗСУ. Він уклав угоду про винуватість

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та адвокатом Олегом Горецьким, який є одним із підозрюваних у справі ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва.
Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Відповідно до угоди, суд визнав Горецького винуватим у пособництві в наданні хабаря службовцю (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України), а також у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 ККУ).
Суд призначив йому покарання у виді п'яти років позбавлення волі без конфіскації майна. Але звільнив його від відбування призначеного покарання із іспитовим строком три роки.
За умовами угоди, Горецький зобов’язаний перерахувати 21 млн гривень на спеціальний рахунок у фонд United24 на проєкт «Армія дронів». Також він мусить співпрацювати з прокурорами та надавати їм викривальні покази.
Вилучені під час розслідування гроші в сумі близько 29 млн гривень будуть перераховані на підтримку Збройних сил України. Окрім того, у порядку спеціальної конфіскації стягується 350 тисяч доларів.
Що відомо про справу щодо корупції у Верховному Суді?
САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.
Адвокатське об'єднання, яке фігурує у справі, називають посередником між керівництвом суду й людьми, які хотіли «розв'язати питання» в суді. Так, слідчі зафіксували низку контактів одного з власників об'єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).
Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.
15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва й адвоката. А втім, у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої Палати Верховного Суду України.
Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою. 4 жовтня правоохоронці завершили слідство у справі Князєва.
Князєв продовжує залишатися під вартою, однак суд неодноразово зменшував йому розмір застави — із понад 107 мільйонів гривень вона зменшилась до 45 мільйонів.
- Поділитися: