У Харкові 28 вересня протестували проти можливого обміну обвинувачених у теракті біля Палацу спорту, внаслідок якого у 2015 році загинули четверо людей.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Так, на майдані Героїв Небесної сотні під стінами апеляційного суду зібралися близько двох сотень представників націоналістичних організацій, зокрема «Правого сектору», «Фрайкору», «Нацкорпусу», «Традиції і порядку», «Світанку», «Свободи», а також представники «Евромайдан Харків» та «Спілки ветеранів АТО».

Приводом для проведення протестного заходу стала інформація про внесення трьох обвинувачених у теракті 22 лютого 2015 року — Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова — до списків на обмін з російською стороною. За даними правоохоронців, їх завербували російські спецслужби, вони проходили підготовку в Бєлгороді і за теракт мали отримати 10 тисяч доларів. Всім загрожує довічне ув'язнення. Всі троє обвинувачених вини не визнають.

«У зв'язку з тим, що є підтверджена інформація про те, що Росія подає Башликова, Тетюцького та Дворнікова на обмін ми виступаємо з попереджувальною акцією спрямованою на те, що влада повинна звернути свою увагу на те, що по-перше до винесення вироку будь-який обмін є по-перше — протиправним, по-друге — порушує інтереси як потерпілих так і громади» — заявив представник потерпілих під час теракту Олег Головков.

Водночас, постраждалі не проти обміну винних на полонених Росією українців після вироку.

Скарги обвинувачених на рішення суду первинної інстанції на продовження тримання під вартою Харківський апеляційний суд розгляне 21 жовтня.

Раніше повідомлялось, що Фрунзенський районний суд Харкова 3 вересня продовжив запобіжний захід обвинуваченим у теракті біля Палацу спорту в 2015 році.

Нагадаємо, 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові пролунав вибух. Це сталося під час формування колони активістів з нагоди річниці Революції Гідності. Унаслідок вибуху загинули учасник мітингу та правоохоронець. Постраждало одинадцятеро осіб, двоє з яких згодом померли в лікарні.

Прокуратура визначила справу як теракт. Співробітники служби безпеки України 26 лютого затримали трьох підозрюваних. Їх звинувачують у скоєнні теракту й незаконному поводженні зі зброєю.

21 квітня 2017 року суд вирішив почати заново розглядати справу про теракт у Харкові після зміни колегії суддів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile