Переможниця Європейських ігор Ганна Соловей заявила, що чекає відставки президента Федерації велоспорту Олександра Башенка.

Про це вона сказала у коментарі телеканалу СТБ після того, як Башенко нахамив їй у соцмережі.

«Президент Федерації велосипедного спорту України апріорі не може бути таким хамом. Я чекаю відставки», — зазначила спортсменка.

Сам же Башенко погрожує виключити Соловей з національної збірної

Нагадаємо, нещодавно українська велосипедистка Ганна Соловей, яка виграла «золото» Європейських ігор у Білорусі, обурена тим, що Федерація велоспорту України на своїй сторінці у Facebook привітала з цим досягненням не її, а голову Київської міської федерації велоспорту Сергія Мухомора, який за словами Ганни, не має стосунку до її перемоги. За це їй нахамив президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко.

У Міністерстві сім’ї, молоді та спорту Громадському повідомили, що їм відомо про цю ситуацію.

«Пан Башенко не є ні співробітником Міністерства, ані керівником напрямку, він є керівником громадської організації, яка ніяк не підпорядковується Міністерству. Ми зараз розглядаємо, що можна з цим зробити», — повідомили Громадському у прес-службі.

Згодом міністр спорту висловив підтримку спортсменці Ганні Соловей й назвав «несправедливим, неприпустимим і хамським» тон спілкування очільника Федерації.

Юридично Федерація – це громадська організація, що об’єднує спортсменів, тренерів, суддів та інших фахівців. Керує Федерацією одноособово її президент (всі інші керівні органи призначаються ним, а першого віцепрезидента обирають за поданням президента). Президента обирають на Конференції делегати, порядок обрання яких визначається Президією (тобто президентом). Тобто фактично президента переобрати неможливо, якщо він сам того не забажає.

Олександр Башенко очолює Федерацію велосипедистів з 2015 року, а в лютому цього року він в схожому стилі спілкувався з іншою велоспортсменкою — Ольгою Віюк. Тоді Башенко на сторінці ФВУ у соцмережі принижував розумові здібності спортсменки та говорив про неї, порівнюючи з повіями.

Поділитись: