Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко погрожує виключити з національної збірної переможницю Європейських ігор Ганну Соловей, якій нещодавно нахамив у Facebook.

Про це він заявив у коментарі телеканалу СТБ.

«Буде займатися фейсбучною маячнею – виженемо. І найближчим часом, до речі … Я зроблю все, щоб вона не була членом збірної команди України. Я зберу тренерів, поважних людей у велосипедному спорті, як вони вирішать, так і буде», — зазначив Башенко.

Він також роз'яснив свої коментарі у соцмережі.

«Я їй не хамив, я її привітав. Випадково виграла» – це технічний велосипедний термін, велосипедисти мене зрозуміють. «Засуну тренерам» - це я зроблю, бо вони називають це підготовкою спортсменки», — сказав президент Федерації.

На зауваження журналістки, що він дає коментар напідпитку, Башенко відповів «Ви що, аналіз брали? Я теж відчуваю від вас запах алкоголю. Може, поцілуємося?».

Сама ж Соловей вимагає відставки Башенка.

Нагадаємо, нещодавно українська велосипедистка Ганна Соловей, яка виграла «золото» Європейських ігор у Білорусі, обурена тим, що Федерація велоспорту України на своїй сторінці у Facebook привітала з цим досягненням не її, а голову Київської міської федерації велоспорту Сергія Мухомора, який за словами Ганни, не має стосунку до її перемоги. За це їй нахамив президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко.

У Міністерстві сім’ї, молоді та спорту Громадському повідомили, що їм відомо про цю ситуацію.

«Пан Башенко не є ні співробітником Міністерства, ані керівником напрямку, він є керівником громадської організації, яка ніяк не підпорядковується Міністерству. Ми зараз розглядаємо, що можна з цим зробити», — повідомили Громадському у прес-службі.

Згодом міністр спорту висловив підтримку спортсменці Ганні Соловей й назвав «несправедливим, неприпустимим і хамським» тон спілкування очільника Федерації.

Юридично Федерація – це громадська організація, що об’єднує спортсменів, тренерів, суддів та інших фахівців. Керує Федерацією одноособово її президент (всі інші керівні органи призначаються ним, а першого віцепрезидента обирають за поданням президента). Президента обирають на Конференції делегати, порядок обрання яких визначається Президією (тобто президентом). Це означає, що фактично президента переобрати неможливо, якщо він сам того не забажає.

Олександр Башенко очолює Федерацію велосипедистів з 2015 року, а в лютому цього року він в схожому стилі спілкувався з іншою велоспортсменкою — Ольгою Віюк. Тоді Башенко на сторінці ФВУ у соцмережі принижував розумові здібності спортсменки та говорив про неї, порівнюючи з повіями.

Поділитись: