Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін оприлюднив результати експертизи щодо підпалу його будинку 23 липня. З них випливає, що йшлося про зумисний підпал «у спосіб, який залишав мінімальні шанси на порятунок людей».

Про це Шабунін написав у Facebook. Він додав, що наразі правоохоронці не знайшли ані виконавців, ані замовників злочину проти нього.

«Я не маю права розголошувати матеріали провадження Нацполіції, тож дуже прозоро натякну: до їхньої експертизи в мене претензій немає», — додав активіст.

В оприлюдненому Шабуніним фрагменті експертизи вказано, що причиною виникнення пожежі в будинку стало «стороннє джерело запалювання».

«Для виникнення стійкого полум’яного горіння був використаний інтенсифікатор процесу горіння, легкозаймиста рідина — бензин, дизельне паливо або гас», — йдеться у висновках експертизи.

Про який підпал ідеться?

23 липня очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що невідомі вночі підпалили його будинок. Унаслідок пожежі ніхто не постраждав: його з дітьми не було в будинку, а батьки встигли вибігти.

Шабунін запевнив, що два тижні тому газова служба перевірила у будинку лічильник та всі з'єднання. Він також запросив журналістів приїхати та побачити наслідки підпалу. 

Поліція порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 194 — «Умисне знищення або пошкодження майна, спричинене особливо небезпечним способом». Шабунін не погоджується з цим і вважає підпал замахом на життя.

Не перший напад на Шабуніна

9 квітня 2017 року під будинком Віталія Шабуніна пройшов пікет, метою якого був тиск та активіста і його дискредитація. До організації пікету була причетна Служба безпеки України, яка згодом вибачилась за це.

Також у червні 2017 року шестеро людей викликали Віталія Шабуніна повісткою до військкомату, хоча з 2000 року його визнали непридатним до військової служби за станом здоров’я. Наступного дня, коли Шабунін прибув до військкомату, його облили з газового балончика.

Згодом щодо Шабуніна відкрили кримінальну справу через подію біля військкомату. Тоді йому оголосили про підозру в «нанесенні тілесних ушкоджень журналісту під час виконання ним законної професійної діяльності». Правозахисні організації тоді заявляли, що у розслідуванні цієї справи є ознаки політичної вмотивованості дій правоохоронців.

У 2018 році під час акцій біля будівлі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Шабуніна невідомі закидали тортами та облили зеленкою. Йому викликали швидку допомогу. Також зеленкою облили Іллю Киву. У Шабуніна діагностували опік очей через те, що його облили зеленкою на мітингу.

Центр протидії корупції — українська громадська організація, створена у 2012 році українським громадським діячем, головою правління організації Віталієм Шабуніним та виконавчою директоркою ЦПК Дар'єю Каленюк. Організація фінансується завдяки підтримці міжнародних донорів.

Поділитись: