Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували над непідконтрольною територією Донбасу польоти літака ймовірно категорії Туполєв.

У звіті місії повідомляється, що спостерігачі визначили, що це був літак із чотирма турбогвинтовими двигунами та стрілоподібним крилом (ймовірно ТУ-95 або ТУ-142).

«15 лютого о 10:00, перебуваючи на південно-західній околиці н. п. Старобешеве (непідконтрольне урядові, 32 км на південний схід від Донецька), команда СММ зафіксувала літаючий об'єкт на південний схід від своєї позиції, що пролітав із південного заходу на північний схід», — йдеться у звіті.

Крім того, у період із 10:50 до 11:10, перебуваючи неподалік Любівки (колишнє Ленінське; непідконтрольний урядові, 43 км на південний схід від Донецька), команда СММ бачила літак (ймовірно, ТУ-95 чи ТУ-142) на схід від своєї позиції, що пролітав із півночі на південь та у зворотному напрямку.

Зазначимо, літаки ТУ-95 та ТУ-142 є стратегічними бомбардувальниками. На сьогодні, на озброєнні ВПС України літаків цих модифікацій немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запуск серійного виробництва російського пасажирського літака МС-21 відклали через санкції

Нагадаємо, у грудні минулого року спостерігачі повідомляли, бойовики «ЛНР» обстріляли безпілотник місії ОБСЄ.

Крім того, на окупованій Луганщині ОБСЄ зафіксувала 60 вагонів з вугіллям, які прямували у Росію.

/Марко Погуляєвський

Поділитись: