Приморський районний суд Одеси скасував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою одному з фігурантів справи «2 травня» росіянину Євгену Мефьодову.

Приморський районний суд Одеси скасував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою одному з фігурантів справи «2 травня» росіянину Євгену Мефьодову.

Про це повідомили в прокуратурі Одеської області, передає «Інтерфакс-Україна».

Йдеться про запобіжний захід у рамках об'єднаного кримінального провадження за ст.110, ст.109 і ч. 1 ст.14, ч.1 ст. 294 Кримінального кодексу України, яке веде управління СБУ в Одеській області.

«Запобіжний захід скасовано з метою подальшого обміну (Мефедова, — ред.) на українських військовослужбовців та інших осіб, незаконно утримуваних на території злочинних формувань», — сказали в прокуратурі.

Правоохоронці додали, що вони спільно з управлінням СБУ в Одеській області тримають це питання на контролі і вживають заходів, щоб «якомога більше незаконно утримуваних українських громадян могли повернутися додому».

Водночас, за даними «Думской», окрім Мефьодова, одеські суди скасували арешти для ще 4 ветеранів війни в Афганістані, яких звинувачують в спробі створення так званої «Одеської народної республіки».

У жовтні Апеляційний суд Одеської області скасував рішення Київського районного суду Одеси про арешт Мефьодова у зв’язку з розслідуванням у рамках кримінального провадження за ст.110 КК.

Водночас Мефьодов не вийшов на свободу в зв’язку з арештом по ще одному кримінальному провадженню у статті 109.

2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. В центрі міста загинули декілька людей. Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, у табір проросійських громадян.

У Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. 2 травня постраждали більше 200 людей, 48 – загинули.

Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile