Під будівлею Оболонського районного суду Києва, де 2 серпня мало відбутися чергове засідання у справі екс-співробітників роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо», відбулись заворушення. 

Учасники акції протесту намагались прорвати кордон з правоохоронців біля воріт будівлі суду. Серед протестувальників були присутні люди із символікою батальйонів «Айдар» та «Донбас».

Перед цим до будівлі суду пройшли депутат «Самопомочі» Семен Сменеченко та депутати «Радикальної партії» Ігор Мосійчук і Андрій Лозовий.

01:51 «Торнадівців» вивели з будівлі суду і повезли в СІЗО. Співробітники поліції і Національної гвардії створили коридор для проїзду автозаку, при цьому відбувалися зіткнення протестувальників та правоохоронців.

Розгляд справи перенесено на 11:00 3 серпня.

00:27 В Оболонському суді затримані бійці «Торнадо» відкидають звинувачення військового прокурора України Анатолія Матіоса, за словами якого, вони підозрюються у викраденні людей і тортурах в зоні конфлікту на Донбасі.

00:17 Протестувальники намагались перекрити дорогу біля будівлі Оболонського суду. Під час цього відбулись сутички з поліцією. Учасники протесту застосували проти правоохоронців сльозогінний газ.

23:29 Всередині будівлі суду правоохоронці продовжують переговори з депутатами Лозовим та Мосійчуком.

23:18 Прибули голова управління МВС у Києві Андрій Крищенко та голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе.

23:05 Протестувальники перекрили виїзд із суду.

23:01 Учасники протесту відійшли від кордону правоохоронців біля будівлі Оболонського суду. Вони чекають, поки вийде хтось з трьох депутатів, які перебувають у будівлі. Сюди також прибули рятувальні служби.

22:47 На місце інциденту прибув голова патрульної поліції Києва Юрій Зозуля. Він спілкується з представником батальйону «Айдар» з позивним «Міха», який наполягає на неправомірному затриманні та обвинуваченні екс-«торнадівців».

22:32 Екс-бійці «Торнадо» перебувають у будівлі суду.

22:19 Ситуація трохи заспокоїлась. Вийшов Семенченко і сказав, що зараз запрошує журналістів пройти в будівлю суду.

22:11 За словами учасників протесту, правоохоронцями було застосовано газові балончики.

22:08 Правоохоронців почали закидувати камінням. Але це швидко припинилось.

22:06 Було застосовано сльозогінний газ.

22:03 Протестувальники почали розхитувати браму. Згодом вони почали закидувати правоохоронців шинами та димовими шашками.

Раніше 2 серпня під будівлею суду сталась бійка представників батальйонів з правоохоронцями, під час якої було застосовано сльозогінний газ.

Згодом депутат «Самопомочі» Семен Сменеченко сказав, що протестувальники штурмуватимуть будівлю суду, якщо не буде підтвердження вимоги відкритого засідання.

Нагадаємо, спецроту МВС «Торнадо» передислокували з Луганської області на базу МВС у Боярці на початку осені 2015 року, після того, як 17 червня 2015 року в Луганській області затримали кількох бійців «Торнадо», включаючи командира роти Руслана Онищенко.

18 червня 2015 року голова МВС Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти.

10 березня 2016 року було затримано замкомбата роти Миколу Цукура та бійця Іллю Холода. 7 жовтня 2015 року при спробі затримання був убитий боєць роти Віталій Дьякон з позивним «Товстий».

За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, затримані 12 бійців «Торнадо» підозрюються у викраденні людей в зоні АТО і тортурах. У «Торнадо» звинувачення військового прокурора відкидають.

Поділитись: