Справа ексглави «Нафтогазу»: ВАКС повторно відмовив у продовженні терміну розслідування, його завершили

Андрій Коболєв
Андрій КоболєвFacebook

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) повторно відмовив у продовженні строків досудового розслідування у справі ексголови «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Згодом Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) завершили слідство.

Про це повідомила пресслужба САП.

Так, слідчий суддя ВАКС 14 квітня залишив без розгляду клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, про продовження до 6 місяців строку досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно Коболєва.

ВАКС 12 квітня уже відхиляв клопотання НАБУ про продовження досудового слідства. Тож досудове розслідування мало б завершитися 19 квітня, а у слідчих є 5 днів, щоб звернутися з обвинувальним актом до суду.

Національне антикорупційне бюро 14 квітня просило продовження, бо нібито знайшло нові докази.

Після повторної відмови прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно ексглави «Нафтогазу». Наразі детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали кримінального провадження стороні захисту для ознайомлення.

Що це за справа?

19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву, заявивши, що він зловживав службовим становищем та забезпечив собі виплату премій майже на 10 млн доларів (в еквіваленті).

За даними слідства, ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат, а за ті самі досягнення 2017 року Коболєву виплатили премію у 12,49 млн грн.

Слідчі зазначають, що він приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на держвласності, встановлені граничні розміри преміювання — не більш як 36 посадових окладів на рік. Так, Коболєву закидають ч. 5 ст. 191 КК України, яка передбачає від 7 до 12 років за ґратами.

У САП заявили, що протягом 2018-2021 років службовці «Нафтогазу» не сприяли розслідуванню і ховали від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.