Справа Гандзюк: адвокати Мангера подали заяву про фальсифікацію справи й не братимуть участі у слідчих діях
Адвокати голови Херсонської облдержадміністрації Владислава Мангера, якого підозрюють у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, подали заяву до суду щодо фальсифікації справи проти нього.
Про це hromadske розповів захисник підозрюваного Олександр Шадрін, а також написав у Facebook сам Мангер.
«У підозрі та клопотаннях було багато недостовірної інформації. Створюється певна ілюзія причетності Мангера до цього злочину, вчиняються тортури щодо свідків. Тому захист подав заяву про вчинення злочину — фальсифікації справи», — зазначив адвокат.
Сам Владислав Мангер наголосив на тому, що кожен з правоохоронців, хто причетний до звинувачення його у злочині, має понести відповідальність.
«Півтора року тому я був готовий до того, що підозри з мене будуть зняті, переді мною вибачаться — і життя піде далі. Але півтора року марної тяганини — це вже занадто. Я буду домагатися притягнення до кримінальної відповідальності кожного прокурора і кожного слідчого, які брали участь у фальсифікації справи проти мене», — написав Владислав Мангер та додав, що після 3 квітня, коли попередньо сплинув термін досудового розслідування, але був продовжений Печерським судом, він не братиме участі у жодних слідчих діях.
Раніше у суді Владислав Мангер заявляв, що не має відношення до цього злочину і вважає, що до нападу на Гандзюк причетний генерал СБУ Данило Доценко, з яким, за його словами, працювала загибла та група засудженого Сергія Торбіна. Також він наголосив на тому, що не збирається нікуди тікати, попри те, що має паспорти на руках.
Нагадаємо, за даними слідства, влітку 2018 року підозрюваний в організації злочину Олексій Левін отримав замовлення від Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав, у підозрі наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Владиславу Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Катерину Гандзюк. Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а він знайшов виконавців. Водночас домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, стверджує слідство, знав про підготовку злочину. Роль Левіна підтверджується показами інших фігурантів, а також даними слідства.

Правоохоронці вважають, що Левін надав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив у Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування. Той їх надав.
Слідство окремо встановило, що Левін вже після виїзду з України фінансував родичів фігурантів, щоб ті мовчали. За інформацією слідства, підозрюваний замовник Мангер разом з Левіним запропонували Торбіну два варіанти нападу: облити кислотою або зламати руки та ноги. Безпосередньо з Торбіним контактував Левін.

16 березня Левіна доставили до України. У коментарі hromadske він заявив, що не має жодного відношення до злочину проти Катерини Гандзюк та буде доводити це в українському суді. Також Левін додав, що подаватиме скаргу проти Болгарії до Європейського суду з прав людини.
31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.
Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.
- Поділитися: