Активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк» заявили, що з власних джерел їм стало відомо про те, що нібито підозрюваний в організації злочину проти активістки та заступниці міського голови Херсона Олексій Левін (Москаленко) вимагає від іншого фігуранта справи Владислава Мангера 2 мільйони доларів США за мовчання.

Про це вони написали у своїй групі.

«Впродовж кількох днів ми отримували інформацію з різних джерел, що один із замовників вбивства Каті Гандзюк Владислав Мангер активно шукає гроші серед своїх впливових знайомих для того, щоб заплатити в прокуратурі, а також Олексію Левіну за відмову від свідчень», — йдеться в заяві. 

Натомість адвокат Олексія Левіна Ігор Мокін у коментарі hromadske заявив, що такий пост — це провокація, а його підзахисний не визнавав і не визнає своєї причетності до злочину. Адвокат додав, що Левін також неодноразово зазначав, що йому нічого невідомо щодо причетності Мангера до організації нападу Гандзюк.

«З огляду на те, що пан Трепак обіцяв, що мій підзахисний дасть викривальні покази, щодо причетності пана Мангера до нападу на Катерину Гандзюк, вважаємо цю публікацію провокацією та спробою тиску певних осіб на нове керівництво Офісу генерального прокурора», — заявив Мокін. 

Водночас, адвокат Мангера Дмитро Ільченко також назвав фейком та провокацією інформацію, що озвучили активісти. На його думку, це певний тиск СБУ на Офіс генерального прокурора.

«Такою ось «вилочкою» вони ставлять нового Генерального прокурора «на розтяжку» — якщо вона дає команду «мочити Мангера далі» — то вона показує, що на неї можна таким чином впливати і, по суті, відмовляється від перспектив бути справжнім керівником прокуратури. Якщо ж вона дає команду розслідувати справу нормально — вона ніби як взяла гроші. Такий собі «інформаційний тероризм» від СБУ», — написав Дмитро Ільченко.

У прокуратурі поки не коментували даний пост.

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав, у підозрі наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Владиславу Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Катерину Гандзюк.

Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а він знайшов виконавців. Водночас домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину. Роль Левіна підтверджується показами інших фігурантів, а також даними слідства.

Правоохоронці вважають, що Левін надав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Слідство окремо встановило, що Левін вже після виїзду з України фінансував родичів фігурантів, щоб ті мовчали. За інформацією слідства, підозрюваний замовник Мангер разом з Левіним запропонували Торбіну два варіанти нападу: облити кислотою або зламати руки та ноги. Безпосередньо з Торбіним контактував Левін.

16 березня Левіна доставили до України. У коментарі hromadske він заявив, що не має жодного відношення до злочину проти Катерини Гандзюк та буде доводити це в українському суді. Також Левін додав, що подаватиме скаргу проти Болгарії до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, 24 січня працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу генерального прокурора та Служби безпеки затримали Олексія Левіна (Москаленка). У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна-Москаленка до України. Захисник Левіна Михайло Величко заявив, що подаватиме апеляцію та додав, що йому відомо про приїзд до підзахисного адвокатів Владислава Мангера — Андрія Мурашкіна та Дмитра Ільченка. Адвокати Мангера спростували інформацію про візит до підозрюваного, однак наголосили на тому, що мають намір його допитати. 

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: