Адвокат Дмитро Ільченко, який представляє інтереси підозрюваного в замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Владислава Мангера, повідомив, що його підзахисний не прибуде завтра до суду нібито через проблеми із серцем.

Про це він сказав у коментарі hromadske.

«Сьогодні (14 червня — ред.) відбулась така слідча дія, як спроба приводу. Два працівники поліції зайшли до реанімаційного відділення, зачитали Мангеру ухвалу про те, що він зобов’язаний прибути завтра до суду, а вони зобов’язані його супроводжувати. Мангер повідомив, що не може фізично доїхати до Києва, після чого поліція звернулася до лікаря», — сказав Ільченко.

Він уточнив, що лікар видав довідку про те, що стан Мангера тяжкий-стабільний, і він не встигає приїхати через можливе погіршення самопочуття.

За словами адвоката, Мангер зазначив, що хоче бути присутнім на судовому засіданні, і як тільки лікарі йому дозволять — приїде до Києва.

«Лікарі зазначають, що якщо ніяких ускладнень не відбудеться, то це може зайняти до одного тижня», — сказав адвокат.

Водночас до лікарні прийшли активісти й друзі Гандзюк, їх не пустили до приміщення.

«Херсонська поліція не вручила Мангеру повістку на завтрашній суд. Його сховали в реанімації й обмежили доступ», — написав друг Катерини Гандзюк Олександр Власов.

Прокурор у справі Андрій Синюк у коментарі hromadske пояснив, що вони передали Національній поліції ухвалу суду й очікують завтра пояснень у суді.

Водночас, адвокат Владислава Мангера Дмитро Ільченко наголосив на тому, що один з тих свідків, на якого нібито тиснув Мангер, був заявлений стороною захисту як той, що підтримує їхню позицію. Йдеться про Павла Пилипенка, якого раніше затримали та взяли під варту за співучасть в ОЗГ іншого фігуранта справи вбивства Гандзюк Ігоря Павловського.

Адвокат наголошує, що тиск та погрози були неможливі, адже з часу затримання — лютого поточного року — він перебував в ІТТ СБУ.

Водночас, прокурор у справі Андрій Синюк додав, що тиск був: «Цьому є не одне підтвердження і воно буде надано суду».

Нагадаємо, 11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк за підозрою Олексію Левіну та Владиславу Мангеру, наголосивши на тому, що їм стало відомо про тиск останнього на двох свідків вже під час ознайомлення з матеріалами справи.

Прокуратура проситиме суд взяти Мангера під варту без можливості внесення застави. На попереднє засідання підозрюваний замовник не з’явився, не повідомивши причину. Суд дав дозвіл на примусовий привід Мангера до суду 15 червня.

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області.

Скільки коштів за організацію злочину він отримав наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.

Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.

Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: