Фігурант справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігор Павловський у Печерському райсуді Києва. 21 січня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Приморський райсуд Одеси визнав Ігоря Павловського винним у приховуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк та призначив йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік.

Про це hromadske повідомив адвокат обвинуваченого Володимир Сергет.

Попри такий вирок, Павловський залишається в ізоляторі СБУ, оскільки є фігурантом справ щодо створення організованої злочинної групи на Херсонщині та незаконного заволодіння транспортними засобами.

Раніше Ігор Павловський на засіданні суду підтвердив укладену угоду про визнання винуватості та вибачився перед чоловіком і батьком Катерини Гандзюк. Також він дав свідчення під присягою щодо ймовірних організатора та замовника злочину — Олексія Левіна та Владислава Мангера.

Що розповів Павловський?

Він підтвердив інформацію про те, що до нього після злочину заходив Левін та казав: «Це ми з Миколайовичем (саме таке по батькові у Мангера — ред.) замовили Катерину Гандзюк». Також Павловський зазначив, що Левін фінансував адвокатів та дружину Сергія Торбіна (організатор нападу), щоб ті мовчали.

Крім цього, Павловський зазначив, що вже в ізоляторі СБУ Олексій Левін пропонував йому 20 тисяч євро за мовчання, додавши, що від грошей відмовився. Водночас Левін надав суду папірці листування з Павловським, де останній нібито скаржився на умови в ІТТ СБУ та додав, що має ще певні аудіозаписи. Але суд не долучив їх до матеріалів справи.

У січні Ігор Павловський у коментарі hromadske називав себе «випадковим слухачем» та додавав, що на нього тиснуло СБУ: «Мені перед цим телефонували і казали, що якщо не казатиму те, що треба, і не свідчитиму проти тих, кого треба, сидітиму. Вам достатньо? СБУ телефонувало».

Олексій Левін та Владислав Мангер свою причетність до злочину заперечують.

Справа Гандзюк

31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає главу Херсонської облради Владислава Мангера. Його затримали для примусового приводу до суду. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який втік у Болгарію, але потім був пійманий та екстрадований до України.

Справу щодо ймовірних організатора та замовника нападу Гандзюк передали до суду наприкінці липня. Ще раніше п'ятьох фігурантів нападу засудили до тюремних строків від трьох до шести років.

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що за його каденцію мають посадити замовників нападу на Катерину Гандзюк.

Поділитись: