Підозрюваний в організації нападу на Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) у суді в болгарському Бургасі, 9 березня, 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Апеляційний суд болгарського міста Бургас переніс розгляд апеляційної скарги щодо екстрадиції в Україну Олексія Левіна (Москаленка) — підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк. Зробили це через те, що Левін відмовився від болгарського адвоката.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske із зали суду. 

Підозрюваний спочатку просив присутності на засіданні українського адвоката, а згодом відмовився від болгарського.

«Я хочу, щоб він (болгарський адвокат — ред.) зробив для мене все, але я не хочу аби на нього лягала така відповідальність. Я підтримую його скаргу, але відмовляюся від нього. Нехай держава (Болгарія - ред.) надасть мені іншого», — сказав Олексій Левін. 

Підозрюваний в організації нападу на Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) у суді в болгарському Бургасі, 9 березня, 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Болгарський адвокат Олексія Левіна Кирил Топалов підтримав підзахисного та зауважив, що він недостатньо компетентний в українській справі (напад на Катерину Гандзюк — ред.) та правильніше було б, якби на засіданні був присутній український захисник.

В суді наголосили, що наразі такої можливості немає, оскільки відсутня відповідна домовленість між українською та болгарською сторонами. Також було зазначено, що болгарська сторона направила до Міністерства юстиції України відповідний запит і наразі чекає відповіді. Прокурор апеляційної прокуратури Йовіта Грігорова просила розглянути скаргу.

Судді вислухали усі сторони та перенесли засідання на 11 березня. Тоді Олексію Левіну мають надати нового болгарського захисника. 

Зазначимо, що наприкінці січні Районний суд Бургасу взяв під варту Левіна (Москаленка) на 40 днів. Відтак з дня на день цей термін завершується.

В Офісі генерального прокурора України зазначили, що роблять усе можливе для найшвидшої екстрадиції Левіна до України.

Нагадаємо, 21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна (Москаленка) до України. Захисник Левіна Михайло Величко заявив, що подаватиме апеляцію та додав, що йому відомо про приїзд до підзахисного адвокатів Владислава Мангера — Андрія Мурашкіна та Дмитра Ільченка. Також, за словами Величка, з ними був третій юрист — Ігор Мокін, який згодом став ще одним захисником Левіна, саме він і подав апеляцію. Адвокати Мангера спростували інформацію про візит до підозрюваного, однак наголосили на тому, що мають намір його допитати. 

24 січня працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України затримали Олексія Левіна (Москаленка). У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Поділитись: