ENRU

Справа Колмогорова: суд Маріуполя заявив про тиск з боку депутатів

Приморський районний суд Маріуполя, який виніс обвинувальний вирок засудив до 13 років ув'язнення прикордонника Сергія Колмогорова, звернувся до Вищої ради правосуддя зі скаргою.

Про це йдеться у заяві суду, яку оприлюднило місцеве видання 0629.

Суд скаржиться на тиск з боку народних депутатів, журналістів та громадськості. В установі вимагають, щоб вони припинили «втручання у здійснення правосуддя».

Посилаючись на публікації у ЗМІ, судді звинувачують народних депутатів у тиску на суд.

У суді уточнили, що йдеться про випадки, коли народний депутат від БПП закликав СБУ перевірити суддів на сепаратизм. Вказується і інший випадок, коли депутат від «Народного фронту» назвав маріупольських суддів «ватниками».

У Приморському суді вважають, що подібні заяви« засновані на невірних тлумаченнях фактів».

Крім того, повідомляється, що в соціальних мережах з'явилися заклики до розправи над суддями та знищення будівлі Приморського суду.

На завершення скарги маріупольські судді просять від Вищої ради правосуддя вжити відповідні заходи і не допустити тиску на них.

6 листопада Вищий спеціальний суд з розгляду кримінальних та цивільних справ відправив на перегляд справу прикордонника Сергія Колмогорова, якого засудили у вбивстві пасажирки автівки поблизу Маріуполя.

Суд вирішив скасувати вирок Приморського суду Маріуполя та ухвалу Апеляційного суду Донецької області щодо Колмогорова і призначити новий розгляд справи.

Прокуратура просила суд залишити у силі вирок Колмогорову.

Адвокати прикордонника вимагали закрити справу та звільнити обвинуваченого.

Вищий спецсуд розглядав рішення апеляційного суду Донецької області, який залишив в силі вирок Маріупольського суду, що засудив Колмогорова до 13 років ув‘язнення за вбивство і перевищення службових повноважень за ст. 115, ч.1, та ст. 365, ч. 3. Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засуджений за вбивство: чому суд відпустив прикордонника Колмогорова?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram