УКРАЇНА

Справа хмельницького Майдану: слідчі фактично з нуля проводили розслідування — Горбатюк

17 серпня, 2018 21:07
УКРАЇНА/Справа хмельницького Майдану: слідчі фактично з нуля проводили розслідування — Горбатюк
Зберегти
Вигляд
Слідчі управління спецрозслідувань ГПУ, який очолює Сергій Горбатюк, практично з нуля змушені були розслідувати справу про розстріл мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року.

Слідчі управління спецрозслідувань ГПУ, який очолює Сергій Горбатюк, практично з нуля змушені були розслідувати справу про розстріл мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року.

Про це Горбатюк повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Справа нам була передана десь на початку 2017 року, саме у зв’язку з неефективним розслідуванням слідчими військової прокуратури Західного регіону. З того часу слідчі і прокурори займались збиранням доказів фактично з нуля, тому що дійсно були втрачені речові докази: це дві кулі, вони на момент передачі доказів були відсутні, одна до теперішнього часу не знайдена, іншу шукали півроку», — пояснив Горбатюк.

«На час отримання справи фактично у справі був висновок про те, що майданівці самі стріляли у себе. Але за результатами розслідування… було зібрано докази про повідомлення про підозру представнику спецпідрозділу «Альфа», слідство підозрює, що саме він здійснив стрілянину», — додав він.

Горбатюк наголосив, що після оголошення підозри співробітнику СБУ, генпрокурор Юрій Луценко висловив своє невдоволення нібито через те, що її повідомили у день співробітників «Альфи». Горбатюк спростував, що підозру оголосили саме у цей день.

Нагадаємо, 15 серпня адвокатка сімей загиблих «Небесної сотні» Євгенія Закревська повідомила, що справу про розстріли мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року ГПУ вирішила повторно передати військовій прокуратурі.

Також нагадаємо, у червні співробітнику СБУ в Хмельницькому слідчі спецпідрозділу Горбатюка повідомили про підозру через постріли в активістів місцевого Майдану.

У Хмельницькому 19 лютого 2014 року біля будівлі управління Служби безпеки проводилася мирна акція протесту. Після загострення ситуації невідомі почали бити вікна у скляних дверях будівлі СБУ, через що силовикам віддали наказ застосувати зброю нібито через загрозу штурму. Унаслідок пострілів у натовп дві людини загинули та ще близько десятка дістали поранень різного ступеню тяжкості.

Згодом начальник Хмельницього управління СБУ Віктор Крайтор взяв на себе відповідальність за наказ застосувати зброю проти мітингувальників. Крайтора затримали та взяли під варту, однак у 2015 році він вийшов на волю, його статус обвинуваченого змінили на свідка.

Пов`язані новини