Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника одного із райуправлінь міліції Києва та оперуповноваженого цього підрозділу, яких звинувачують у побитті студента під час подій Майдану у 2014 році.

Зазначається, що наразі екс-міліціонер працює оперуповноваженим управління карного розшуку Нацполіції в Києві.

«До суду передано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника сектору кримінального розшуку одного із райуправлінь столичної міліції та оперуповноваженого цього підрозділу за перевищення влади та безпідставне затримання у січні 2014 року на Подолі в Києві одного із студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого», — йдеться у повідомленні.

Як стверджують у ГПУ, побиття студента супроводжувалося застосуванням насильства та заподіянням потерпілому тілесних ушкоджень.

Після затримання та побиття студента його доставили до одного з райуправлінь міліції, де на нього та інших студентів були складені сфальсифіковані матеріали кримінального провадження.

«Студентів незаконно було затримано, притягнено до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях і за клопотанням слідчих та прокурорів, слідчими суддями щодо них застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою і домашніх арештів», — повідомили у ГПУ.

Дії екс-міліціонерів кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384, ст. 340 КК України.

Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів, зокрема з числа керівників оперативних та слідчих підрозділів, співробітників прокуратури та суддів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: