УКРАЇНА

Справа MH-17 перейшла в політичну площину — екс-начальник главку СБУ

УКРАЇНА/Справа MH-17 перейшла в політичну площину — екс-начальник главку СБУ
Зберегти
Вигляд

Екс-начальник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк вважає, що розслідування катастрофи літака Boeing 777 рейсом MH-14 на Донбасі перейшла в політичну площину. Про це Вовк розповів в ефірі Громадського.

«На сьогодні це провадження перейшло з кримінальної в політичну площину. Адже з кінця минулого року, після оприлюднення результатів Голландським національним бюро, це розслідування зупинено не процесуально, а фактично», — сказав Вовк

За його словами, це зумовлено тим, що в провадженні вже наведено достатньо доказів для притягнення до відповідальності громадян Росії.

Раніше заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила в ефірі Громадського, що кримінальне розслідування щодо MH-17 завершиться вже у вересні цього року.

Нагадаємо, Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH-17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.

15 липня дослідники незалежної британської групи Bellingcat опублікували новий звіт про катастрофу Boeing 777. Зокрема, доктор Інституту Міжнародних досліджень Міддлбері Джеффрі Льюіс наводить факти, що Міністерство оборони РФ 21 липня 2014 року намагалося представити неправдиві відомості про катастрофу МН17. Мова йде про підроблені супутникові знімки. З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH-17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб.

Громадське зібрало для вас 5 тез, про що йдеться в доповіді.

Пов`язані новини