Колишній товариш по службі російського військового Сергія Дубинського, який є ймовірним відповідальним за збиття малайзійського лайнера MH17 на Донбасі влітку 2014 року, підтвердив голос Дубинського на запису телефонної розмови, який перехопила міжнародна слідча група JIT.

Колишній товариш по службі російського військового Сергія Дубинського, який є ймовірним відповідальним за збиття малайзійського лайнера MH17 на Донбасі влітку 2014 року, підтвердив голос Дубинського на запису телефонної розмови, який перехопила міжнародна слідча група JIT. У розмові Дубинський, відомий також на прізвисько «Хмурий», обговорює деталі транспортування установки «Бук», з якої збили літак, з бойовиком із позивним «Бурят».

Про це повідомляє «Новая газета», яка розшукала товариша Дубинського по службі, а наразі — ветерана бойових дій в Афганістані і лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова.

Тіунов сказав, що дружив із Дубинським та обговорював з ним наслідки трагедії МН17.

Зазначається, що Тіунов і Дубинський у кінці 80-х років проходили службу в розвідувальній роті 181-го полку в Афганістані.

Тіунов заявив, що побоюється за життя Дубинського, який є, за його словами, ключовим свідком у справі про катастрофу МН17 і «може пролити світло на обставини трагедії, назвати тих, хто віддавав наказ атакувати пасажирський лайнер, і несе безпосередню відповідальність за загибель людей».

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: