Справа на 157 млрд грн: суд узяв під варту голову правління Полтавського ГЗК, він зможе вийти під заставу (ДОПОВНЕНО)
Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід голові правління Полтавського гірничо—збагачувального комбінату, якого підозрюють у незаконному видобуванні корисних копалин на понад 157 мільярдів гривень.
Про це повідомив Офіс генпрокуратура.
Підозрюваного взяли під варту в залі суду, проте він зможе вийти під заставу розміром 999 млн 991 тисяча гривень.
Офіс генпрокурора не повідомив імені підозрюваного, але, за даними сайту ГЗК, головою правління є Віктор Лотоус.
Доповнено 27 вересня. Адвокати Полтавського ГЗК у наданій hromadske офіційній заяві заявляють, що голова правління підприємства «не вчиняв жодних незаконних дій щодо видобутку корисних копалин», а натомість відбувалась «звичайна виробнича діяльність підприємства із багаторічною історією».
Зокрема, адвокати стверджують, що у результаті перероблювання видобутих залізистих кварцитів підприємство отримувало так званий нефракційний відсів, «який, за висновками експертів Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса", не є корисною копалиною». Представники підприємства додають, що з продажу цього відсіву окремо сплачувалися рента, ПДВ, податок на прибуток тощо.
Полтавський ГЗК вважає, що ця та інші справи проти підприємства, які були ініційовані протягом останнього року, «є лише черговою спробою дестабілізувати роботу підприємства, яке є великим роботодавцем, соціально-відповідальною компанією, яка є невід’ємною частиною стабільного життя Полтавщини та стратегічним для України підприємством».
Що за справа?
За даними слідства, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат мав ліцензію на видобування залізистих кварцитів. Відходи, які утворюються під час збагачення корисних копалин, мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Але фігуранти обробляли їх, а отриманий щебінь — продавали.
Слідство встановило, що за 2015-2021 роки незаконно видобули понад 20 млн кубометрів корисних копалин — це приблизно 164 тисячі вагонів. Сума завданих збитків становить понад 157 млрд гривень. Голову правління підозрюють за статями про незаконне видобування корисних копалин (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240 ККУ) та зловживання повноваженнями (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1 ККУ).
Оновлено 27 вересня. Ferrexpo, до якої належить Полтавський ГЗК, у ЗМІ пов'язують із бізнесменом Костянтином Жеваго. Представники Полтавського ГЗК наголошують, що Жеваго не є власником Ferrexpo, а найбільшу частку у компанії (49,5% голосуючих акцій) має компанія Fevamotinico S.a.r.l.
У розслідуванні 2017 року «Центр протидії корупції» зазначав, що одноосібним власником цієї фірми є компанія The Minco Trust. «Саме через цей траст, згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, [депутат] Жеваго володіє британською Ferrexpo PLC», — йшлося у розслідуванні.
- Поділитися: