Справа на 2,5 млрд грн. Для розв'язання конфлікту Міноборони та Держаудитслужби напрацювали «дорожню мапу»

16 серпня відбулося засідання парламентської робочої групи, де обговорювали питання висновків Держаудитслужби, яка визнала весь прибуток постачальників Міноборони збитками держави.
Про це повідомили членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони України Дана Ярова та народна депутатка Ірина Геращенко.
За словами Ярової, на засіданні вдалось зібрати представників уряду, членів профільних Комітетів Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики та з питань національної оборони.
«Напрацьовано "дорожню мапу" з розв’язання цих питань. Маю надію, що з "дорожньою мапою" на руках посадовці не загубляться. І ми нарешті поставимо крапку в цих питаннях», — пише Ярова.
Так, вона зазначила, що ця «мапа» включає завдання увідповіднити із законом про закупівлі урядову постанову №178, яку в березні 2022 року ухвалили «на коліні».
Також, за словами Ярової, ухвалено рішення про звернення до Мінекономіки щодо роз’яснення про прибуток та звернення до Мін’юсту щодо роз’яснення, чим вони керувались, погоджуючи нормативні акти.
Окрім того, ухвалено рішення розглянути можливість внесення зміни до актів Держаудитслужби в частині прибутку.
Ірина Геращенко зазначила, що «неможливо заднім числом вирішити створену урядом проблему». А її вирішення потребуватиме розʼяснення Мінюсту «і, схоже, судового розгляду».
Доповнено о 20:33. У коментарі hromadske Ірина Геращенко зазначила, що на засіданні міністр юстиції України Денис Малюська визнав правову невизначеність урядових постав, через які виникла проблема з прибутком постачальників Міноборони.
«Заявив, що, на жаль, це питання не може бути вирішене одночасно. Тим більше парламентом. Тут мова має йти про судове рішення, яке повинно врегулювати цю проблему і захистити доброчесного постачальника», — сказала вона.
Геращенко зазначила, що депутати також хочуть почути звіт міністра оборони про проблему закупівель, прем'єра Дениса Шмигаля, «який мовчить» — і про закупівлі, і про проблеми з постачальниками, і про можливі корупційні складові.
Про що йдеться?
Навесні стало відомо, що Держаудитслужба за результатами перевірок контрактів Міноборони визнала весь прибуток українських постачальників МО «збитками держави». Йдеться про 2,5 мільярда гривень.
ДАСУ вважає закладений у договори прибуток постачальників «збитками» через постанову уряду, ухвалену в березні 2022 року, яка мала прискорити закупівлі. У документі просто нічого не прописали про прибуток, тож Держаудитслужба тлумачила його так: якщо прибутки не вказані, значить їх не має бути, а отримані раніше треба повернути.
Міноборони України стало на бік своїх постачальників, справа дійшла до суду. Міністерство подало до Київського окружного адмінсуду позов проти Держаудитслужби з оскарженням її підходу. Перше підготовче засідання відбулося 25 липня.
- Поділитися: