Економіка

Справа Ощадбанку: комітет Ради вважає необґрунтованим подання про арешт депутата Березкіна

«Інтерфакс-Україна»
Економіка/Справа Ощадбанку: комітет Ради вважає необґрунтованим подання про арешт депутата Березкіна
Зберегти
Вигляд
lead
Регламентний комітет Верховної Ради визнав законними подання на депутата групи «Воля народу» Станіслава Березкіна у справі щодо заволодіння $20 мільйонами Ощадбанку агрохолдингом «Креатив». Водночас, члени комітету вважають необґрунтованими подання генерального прокурора про затримання та арешт Березкіна.

Тепер питання про затримання та арешт Березкіна мають розглянути в залі парламенту.

Участь у відкритому засіданні комітету, взяв ненеральний прокурор Юрій Луценко, заступник генерального прокурора — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, народний депутат Станіслав Березкін і його адвокати.

Детективи Національного антикорупційного бюро встановили, що з вересня 2013 року по січень 2014-го бенефіціарним власником групи «Креатив», яким за версією слідства є Березкін, діяв у змові з іншими власниками ПАТ «Креатив груп» і організував заволодіння коштами, отриманими в Ощадбанку під виглядом укладеного договору кредитної лінії на суму 20 мільйонів доларів.

Генеральний прокурор Луценко заявив, що договір про кредитну лінію був укладений з порушенням вимог кредитної політики Ощадбанку і не був в повному обсязі забезпечений заставою.

«Кредит в $20 млн був забезпечений лише частково нерухомістю, яка на той момент існувала у позичальника, а решту коштів… фактично застава була сфальсифікована шляхом надання нібито договору про продаж нібито майбутнього масла. І ці кошти лягли в основу забезпечення другої частини кредиту на суму 120 млн 219 тисяч 300 грн», — сказав Луценко.

За його словами, оригіналів цього договору не виявилося ні у банку, ні у позичальника.

«Самі операції, зазначені в договорі, не відбувалися, і предмета застави не існувало», — додав Луценко. Після перерахування банком кредитних коштів, за словами генпрокурора, гроші з групи «Креатив» вивели і привласнили бенефіціари компанії.

За інформацією Луценка, $20 млн двома рівними траншами були переведені на рахунки компанії, зареєстрованої в Белізі.

Депутат Березкін усі звинувачення на свою адресу відкидає: «Ні я, ні моя сім'я ці злочини не скоювали», — сказав він. Депутат вважає безпідставними звинувачення, які висуває йому НАБУ — в несплаті відсотків за наданим кредитом.

«Ось виписка — компанія сплатила $2 млн 300 тисяч з моменту отримання кредиту і до того моменту, коли наша сім'я була акціонером компанії, до літа 2015 року», — зазначив Березкін. 

Нагадаємо, 24 жовтня САП погодила затримання агентами НАБУ 10 людей, яких підозрюють у незаконному заволодінні кредитними коштами Ощадбанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Підозрювані у заволодінні 20 мільйонами доларів Ощадбанку: хто ці люди?

Пов`язані новини