ENRU

Справа Павлєнського не є політичним переслідуванням — адвокат потерпілої

Адвокат акторки Театра.Doc Анастасія Слоніної, яка звинуватила художника Пєтра Павлєнського у зґвалтуванні, заявив, що справа проти нього не є політичним переслідуванням.

Про це Юрій Лисенко сказав у коментарі Громадському.  

Водночас, він відмовився коментувати справу, доки йде досудова перевірка.

«Я можу лише сказати, що розмови переслідування Павлєнського — дурниця. Він отримує у відповідь за те, що творить. Кримінальна справа буде, а розмови про політичний тиск — спосіб захисту», – сказав він.

Нагадаємо,  російський художник-акціоніст Павлєнський покинув Росію, звинувативши владу у спробі «політичної ліквідації через операцію силових структур». Разом з цивільною дружиною Оксаною Шалигіною та двома доньками він проситиме політичного притулку у Франції. За словами Павлєнського, людина, що удавала близьку подругу, висунула звинувачення у сексуальному насильстві. Вони відкидають будь-які звинувачення і називають це наклепом.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтерв'ю Пєтра Павлєнського Громадському. 

Щойно Павлєнський зробив справу публічною, в російських ЗМІ з'явилося відео бійки художника та іншого актора Театра.Doc.

Це відео не напряму пов'язане зі звинуваченнями акторки. Задовго до публікації цих кадрів Павлєнський детально прокоментував і цей інцидент Громадському. За його словами, актор, який представився хлопцем Слоніной, нібито почав погрожувати йому. Саме скарги на цього чоловіка з боку Слоніної стали початком їхнього спілкування, оскільки дівчина попросила захисту. Саме бійка, на думку Павлєнського, стала зачіпкою в подальшій справі.