УКРАЇНА

Справа закупівлі дизпалива «Укрзалізницею»: 5 особам повідомили про підозру

19 липня, 2018 12:04
УКРАЇНА/Справа закупівлі дизпалива «Укрзалізницею»: 5 особам повідомили про підозру
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру п'ятьом підозрюваним у справі закупівлі дизельного палива «Укрзалізницею».

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру п'ятьом підозрюваним у справі закупівлі дизельного палива «Укрзалізницею».

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Як повідомляє НАБУ, про підозру оголосили працівникам державної компанії «Укрзалізниці» та представникам компанії-переможиці тендеру з постачання дизпалива «Воленс Трейд» за зловживання службовим становищем.

За інформацією слідства, у березні 2016 компанія «Вог Аеро Джет» (нова назва компанії «Воленс Трейд») виграла тендер на постачання палива для «Укрзалізниці».

Згодом компанії тричі підписали додаткові угоди до договору. Ці угоди дозволили підвищувати ціну на паливо до 10% за умови коливання ціни на ринку.

За даними НАБУ, службові особи «Укрзалізниці» кілька разів збільшували вартість палива без потреби, користуючись цими угодами.

НАБУ вважає, що таким чином «Укрзалізниця» переплатила постачальнику дизельного палива 92 млн гривень.

Розслідувати справу із закупівлі дизельного палева «Укрзалізницею» НАБУ розпочали у вересні 2016 року.
Одну з додаткових угод з підвищення ціни на паливо, підписану «Укрзалізницею» та «Воленс Трейд», Господарський суд Києва визнав безпідставною та незаконно підписаною.

Раніше СБУ заявляла, що викрила посадовців регіональної філії «Південно-Західна залізниця» у розтраті 20 мільйонів гривень під час закупівлі запчастин для рухомого складу.

Також у червні цього року САП направила до суду акт щодо заволодіння коштами «Укрзалізниці». Тоді НАБУ встановила, що у 2014 році службові особи дочірнього підприємства «Укрзалізниці» під час проведення державної закупівлі кріплень для залізничної колії вступили у змову зі службовими особами комерційних підприємств групи «Інкомм».

/Ольга Кириленко

Пов`язані новини