Низку українських політиків, зокрема і колишніх лідерів Євромайдану, викликали на допит у Державне бюро розслідувань щодо справи про події 2013-2014 років.

Зокрема у коментарі hromadske про виклик на допит міського голови Києва Віталія Кличка повідомила його прессекретарка Оксана Зінов'єва. Вона зазначила, що відповідна повістка надійшла меру Києва кілька днів тому. ДБР викликало Віталія Кличка як свідка.

Колишня депутатка від «Народного фронту» Тетяна Чорновол заявила нам, що повістка про виклик на допит у ДБР надійшла і їй.

Попередньо Чорновол викликали на допит 17 листопада, однак його скасували через зараження коронавірусом слідчого. Наразі вона не знає у якому статусі її викликали — як свідка чи як підозрювану.

Чорновол повідомила, що такі ж повістки надійшли через штаб «Народного фронту» Арсенію Яценюку, Олександру Турчинову та Андрія Парубію. Вона додала, посилаючись на власні джерела, що виклик на допит надійшов також Сергію Пашинському, але чомусь на адресу його квартири.

Тетяна Чорновол зазначила, що Державне бюро розслідувань викликало зазначених людей на допит нібито за заявою депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Рената Кузьміна. За її словами, у своїй заяві він нібито зазначає про державний переворот та посилається на ексдепутата Давида Жванію.

«Зважаючи на заяву Кузьміна та Жванії, йдеться про слідство у рамках державного перевороту. Там цілий перелік викликаних для допиту. Чомусь у цьому переліку я, хоча я не лідер Майдану, а звичайний активіст», — заявила вона.

Доповнено: у ДБР повідомили, що Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу — дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. ДБР проводить досудове розслідування у справі.

Як повідомляє бюро, допити у справі скасували через епідемію коронавірусу ще два тижні тому, про що завчасно повідомили свідків.

«Інформація про політичні мотиви викликів учасників Революції Гідності на допити до ДБР не відповідає дійсності», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, досі слідчі розслідують події, що відбувались в Україні у 2013-2014 роках. Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: