У Національному музеї Революції Гідності в Києві відбуваються обшуки. Зранку з обшуками прийшли додому до директора музею.

Про це повідомляє пресслужба музею.

Нам у коментарі співробітниця музею Ольга Сало розповіла, що правоохоронці перевіряють документи, пов'язані з будівництвом меморіалу Небесній Сотні. Також вона вказала, що обшук відбувається у двох офісах і вдома в директора.

На знімках видно, в офіс музею прийшли зі слідчого управління з розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності.

Оновлено о 12:30: у музеї повідомили, що слідчі вилучають документи з кабінету бухгалтерії. До кімнати не пускають ні співробітників музею, ні журналістів.

Директор музею Ігор Пошивайло написав, що о 7 ранку слідчі поліції та СБУ прийшли до його квартири з обшуком. За його словами, вилучили носії інформації та документацію з фінансово-господарської діяльності.

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська нам у коментарі сказала, що СБУ «лише допомагає, слідство веде Національна поліція Києва».

Оновлено о 13:10: Нацполіція Києва спільно з СБУ проводить обшуки у приміщеннях музеї Революції Гідності, компанії-генпідрядника та відповідних службових осіб щодо зловживання службовим становищем через будівництво меморіалу Небесної Сотні. Обшуки проводять за ухвалою Голосіївського районного суду.

Кримінальну справу відкрили за ч. 2 ст. 364 — зловживання службовим становищем. Слідчі встановили, що наприкінці 2018 року музей уклав договір із ТОВ на виконання будівельних робіт. Тоді ж на рахунок генпідрядника перерахували аванс у 111 млн гривень, кажуть у поліції.

Наразі будівельні роботи не ведуться. Згідно з перевіркою, на рахунках підрядника залишок коштів на будівництва — 9 млн 878 тисяч і 517 гривень. А також правоохоронці кажуть, що виявили фінансові порушення у музеї, що призвели до збитків на майже 4 млн гривень.

Меморіал Героїв Небесної Сотні

Його мають звести над Майданом Незалежності, а саме — на ділянці вулиці Інститутської, яку тепер називають алеєю Героїв Небесної сотні.

У лютому 2018 року обрали переможців відкритого архітектурного конкурсу. Відкрити меморіал планували у 2019 році, але генпрокуратура заявила, що під час розслідування справ Майдану на території будівництва виникла потреба провести додаткові слідчі експерименти щодо розслідування протестувальників.

Улітку 2018 року Генпрокуратура наклала арешт на ділянку, де мав би бути меморіал.

Поділитись: