Апеляційний суд Києва скасував попереднє рішення Печерського райсуду про закриття справи художника Володимира Кузнецова.

Апеляційний суд Києва скасував попереднє рішення Печерського райсуду про закриття справи художника Володимира Кузнецова. Останній вимагав від суду визнати, що Мистецький Арсенал цензурував його картину «Коліївщина: Страшний Суд».

Про це повідомив адвокат художника Юрій Барбашин у Facebook.

«Захист конституційних прав та встановлення факту цензури — не найпопулярніший вид справ у судах. Цього висновку ми дійшли після аналізу судової практики, а швидше — коли виявили відсутність такої… Сьогодні в нас перші перемоги: рішення першої інстанції скасовано», — написав Барбашин.

Художник судиться з Арсеналом та його колишньою гендиректоркою Наталією Заболотною з 2013 року. Тоді Мистецький Арсенал запросив Кузнецова долучитися до роботи над виставкою «Велике і Величне» напередодні 1025-річчя Хрещення Русі, яку тоді мав відвідати екс-президент Віктор Янукович, духовенство та вище керівництво України та Росії.

Проте закінчити роботу художнику не вдалося — тодішня директорка Арсеналу Наталія Заболотна розпорядилася замалювати картину чорною фарбою через те, що вона нібито не відповідала задуму куратора та ображала релігійні почуття відвідувачів виставки.


Картина «Коліївщина. Страшний суд» Володимира Кузнецова перед тим, як її зафарбували Фото надане Громадському художником


Картина Кузнецова після того, як її зафарбували Фото надане Громадському художником

27 лютого суд закрив справу художника Кузнецова, картину якого замалювали у 2013 році.

У березні 2018 року освітній проект «Метод Фонд» ініціював краудфандингову кампанію на фінансову та публічну підтримку судового процесу щодо визнання цензури, на визначення поняття цензури та освітню програму з правової обізнаності творчих працівників.

Проект заявив: «Відсутність законодавчого визначення цензури та невизнання конкретного випадку актом цензури ризикує перетворитися на механізм заборони, що дозволить чиновнику/-ці або директору/-ці будь-якої культурної інституції не допустити до показу або навіть знищити будь-який для нього/неї не зрозумілий або неоднозначний мистецький твір».

Ще одна робота Володимира Кузнецова була представлена також і на виставці «Виховні акти», що відкрилася в арт-просторі «Скло» 15 квітня 2018-го. Утім, вже наступного дня адміністрація Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, на території якого знаходиться арт-простір, закрило виставку через загрозу нападу праворадикальних груп, а також через нібито обурення деяких студентів і викладачів провокаційною тематикою деяких картин.

Поділитись: