Справу прикордонника Сергія Колмогорова буде переглядати суд у Бердянську.

Справу прикордонника Сергія Колмогорова буде переглядати суд у Бердянську.

Про це екс-командир Колмогорова Олег Медведчук повідомив на прес-конференції в прес-центрі «Інтерфаксу», повідомляє журналістка Громадського.

«Місцевий суд першої інстанції почне новий розгляд справи, це має бути Бердянськ. Виникає питання до суду, бо це так звані «прифронтові суди», і можна сказати, що вони можуть бути упередженими, судді можуть мати зв‘язки з окупованими територіями», — сказав він.

Медведчук також назвав «ідеологічною диверсією ворога» засудження Колмогорова.

«Ситуація обговорюється з різними підходами. У 2014 році країна не була готова до війни. Маріуполь — важливе індустріальне місто, стратегічне місто. Бойовики в кінці серпня наступом заволоділи Новоазовськом, Павлопольским водосховищем. Сергій тоді виконував задачі по лінії державного кордону. Приймав участь у знищенні бронегрупи противника з російськими найманцями. Я вважаю що те, що відбувається — ідеологічна диверсія ворога — вимоги того щоб Сергій був засуджений».

Він розповів також про те, що Колмогоров служив миротворцем в Іраку.

Прикордонник зазначив під час прес-конференції наступне:

«Я уже відпочив і хотів би повернутися на службу, іншого варіанту немає, я переживаю і нервую, тільки починаю адаптуватися».

Колмогорова запитали також стосовно того, яким саме був наказ у день загибелі пасажирки авто.

«Наказ був зупинити та перевірити машину. Стріляти чи не стріляти, прикордонник в цьому випадку вирішує сам. Чому саме я? Можливо у когось до мене є особиста неприязнь», — відповів він.

Раніше сам Колмогоров заявив у коментарі Громадському, що вважає дії своїх командирів та товаришів по службі правильними.

Нагадаємо, Колмогорова звинувачують у вбивстві пасажирки автівки, обстріляної прикордонниками на блокпосту під Маріуполем 9 вересня 2014 року.

Колмогоров та інші працівники ДПСУ відкрили вогонь по автівці за наказом командира. Він наказав стріляти, оскільки авто, яке прямувало до блокпосту, не реашгувало на команди зупинитись.

6 листопада Вищий спеціальний суд з розгляду кримінальних та цивільних справ відправив на перегляд справу прикордонника Сергія Колмогорова, якого засудили у вбивстві пасажирки автівки поблизу Маріуполя.

Суд вирішив скасувати вирок Приморського суду Маріуполя та ухвалу Апеляційного суду Донецької області щодо Колмогорова і призначити новий розгляд справи.

Прокуратура просила суд залишити у силі вирок Колмогорову.

Адвокати прикордонника вимагали закрити справу та звільнити обвинуваченого.

Вищий спецсуд розглядав рішення апеляційного суду Донецької області, який залишив в силі вирок Маріупольського суду, що засудив Колмогорова до 13 років ув‘язнення за вбивство і перевищення службових повноважень за ст. 115, ч.1, та ст. 365, ч. 3. Кримінального кодексу України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: