Справу про ймовірне зґвалтування у Кагарлику слухатимуть у закритому режимі через розгляд статевих злочинів

Справа щодо ймовірного травневого зґвалтування працівниками поліції жінки у Кагарлицькому відділенні поліції слухатиметься у закритому режимі.
Таке рішення постановили судді Обухівського суду Київщини під час підготовчого судового засідання, передає кореспондентка hromadske.
Адвокати обвинувачених просили закрити справу та повернути обвинувальний акт прокурору або ж — призначити закриті слухання, наголоcивши на тому, що в процесі досліджуватиметься сексуальні злочини. Обвинувачені Микола Кузів, Сергій Сулима, Євген Трохименко, Ярослав Левандюк та Сергій Панасенко підтримали своїх захисників.
Прокурори просили призначити судові слухання у відкритому режимі. Сама потерпіла Неля Погребицька та її адвокати не заперечували проти відкритих судових слухань, наголошуючи на тому, що вона готова розповісти все публічно.

Суд ухвалив рішення про закритий судовий розгляд, пославшись на статтю 27 Кримінально-процесуального кодексу. Прокурор у справі Яніс Симонов зазначив, що через це суспільство не зможе побачити докази у справі. За словами прокурорів, вони зібрали крім свідчень потерпілих результати експертиз, відео та інформацію про місце перебування обвинувачених.
Адвокат Кузіва Віктор Чевгуз наголосив, що статеві злочини мають розглядатися саме у закритому режимі.
«Якщо потерпіла не заперечує, то нехай вийде на вулицю і розкаже всім. Злочини проти неповнолітніх, статеві злочини та з державною таємницею слухаються у закритому режимі. Крапка», — сказав він.
Адвокатка потерпілої Нелі Погребицької Злата Симоненко нам у коментарі зазначила, що вважає необґрунтованим рішення суду про закритий процес.
«Оскільки всі потерпілі просили відкрите судове засідання. Більш того, якщо обвинуваченим не має що приховувати і вони впевнені у своїй невинуватості, відкритий судовий розгляд навпаки може їм допомогти висвітлити ситуацію та їхню позицію. Просили відкритий, оскільки результат розгляду справи має суспільне значення. Насилля та злочини не потрібно приховувати в залі суду, а навпаки говорити про це і впроваджувати функцію превенції», — сказала Симоненко.
Також суд продовжив цілодобовий домашній арешт колишньому очільнику Кагарлицького відділення поліції Сергію Панасенку та його підлеглому Ярославу Левандюку. Домашній арешт Євгену Трохименку та тримання під вартою Сулимі й Кузіву продовжили раніше.
Що відомо про справу?
Загалом у справі три епізоди: зґвалтування та катування у травні 2020 і катування у січні 2020. У травні сталося два епізоди, в яких є п’ять потерпілих: Неля Погребицька, Ігор Ткаченко, Олександр Ткач, Олександр Салій, Максим П’ятенко. На засіданні 22 січня були Погребицька і Ткач, П'ятенко, Ткаченко, Салій були на зв'язку з колонії та Київського СІЗО.
- За даними слідства, у травні Микола Кузів, щоб вибити зізнання від П’ятенка, 17 разів вдарив його руками і ногами, чим спричинив тілесні ушкодження середньої тяжкості.
- Також у травні, з метою розкриття крадіжки, за даними слідства, до відділення поліції викликали Нелю Погребицьку і Ігоря Ткаченка. Вони були у різних кабінетах, над ними здійснювали катування і зґвалтування.
- У січні, за даними слідства, щоб розкрити злочини, пов’язані з крадіжками та наркотиками, поліцейські Кузів, Сулима та Левандюк катували двох потерпілих Олександра Ткача та Олександра Салія: завдавали їм удари, застосовували електрошокери, обливали холодною водою на морозі та засовували предмети в анальні отвори.
Безпосередньо травневе зґвалтування інкримінують Миколі Кузіву та Сергію Сулимі, а співучасть — Євгену Трохименку. Травневе катування П’ятенка — Миколі Кузіву.
Останньому, а також Сулимі та Левандюку інкримінують січневе катування. Кузів свою провину заперечує, а інші фігуранти відмовилися з нами спілкуватися.
«Жодна стаття, яку нам інкримінують не підлягає взагалі розгляду. По-перше, ми це не робили, по-друге - нас незаконно утримують зараз», — сказав Кузів.
В останньому епізоді фігурує і колишній начальник відділку Сергій Панасенко — саме за нібито невжиття відповідних дій для припинення катувань.
За даними слідства, екскерівник відділення поліції достовірно знав, що його підлеглі 9 січня 2020 року без оформлення затримали двох людей та утримували їх упродовж ночі у відділенні поліції пристебнутими наручниками до батареї. Але екскерівник не вжив заходів для припинення незаконних дій і не повідомив про це злочин до компетентних органів.
У разі доведення вини Кузіву та Сулимі загрожує до 12 років позбавлення волі, Трохименку та Левандюку — до 10 років, Сергію Панасенку — до 7 років.
- Поділитися: