Економіка / Бізнес

Справу про розкрадання 300 млн грн на «зеленому» тарифі передали до поліції попри підслідність НАБУ — ЦПК

ЦПК
Економіка/Бізнес/Справу про розкрадання 300 млн грн на «зеленому» тарифі передали до поліції попри підслідність НАБУ — ЦПК
Зберегти
Вигляд
У «Центрі протидії корупції» повідомили, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура з порушенням передала справу про розкрадання 300 мільйонів гривень компанією, що належить депутатам від «Опозиційного блоку» із Запоріжжя, до поліції.

Активісти зазначають, що таким чином особи, причетні до розкрадань, зможуть уникнути відповідальності.

Зазначимо, що мова йде про зловживання компанією «Токмак Солар Енерджі», яка належить депутату Запорізької міськради Руслану Божко та депутату Запорізької облради Олександру Рєпкіну. Ця компанія уклала договір з державою на продаж за «зеленим» тарифом електроенергії з потужностей, які ще не були збудовані. Таким чином, держава втратила близько 300 мільйонів гривень купуючи електрику за завищеними цінами, яку компанія насправді не виробляла, а перепродавала.

«У листопаді 2018 Нацкомісія з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення про проведення позапланової перевірки підприємства за заявою НАБУ. Зауважимо, що йдеться про розкрадання в розмірі 300 млн грн — це означає, що справа підслідна НАБУ та САП. Однак прокурори Холодницького чомусь вирішили передати справу в Національну поліцію», — повідомляють в ЦПК.

За підрахунками активістів, до кінця терміну контракту на продаж електрики «Токмак Солар Енерджі» у 2030 році, збитки держави можуть перевищити 1 мільярд гривень.

«Плюс одна ТОП корупційна справа, знищена Холодницьким. Його прокурори передали з НАБУ в поліцію (тобто поховали) справу про розкрадання опоблоківцями 300 млн грн на махінаціях із зеленим тарифом», — прокоментував рішення голова ЦПК Віталій Шабунін.

Раніше стало відомо, що депутати Ради внесли зміни до Податкового кодексу, якими звільнили від ПДВ обладнання для сонячних та вітрових електростанцій. Активісти тоді повідомляли, що найбільше від такої законодавчої зміни виграє компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова, яка у 2019-2022 роках планує збудувати багато альтернативних електростанцій.

Пов`язані новини