Справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців — Віталія Блинника та Євгена Сміцького — направили до Київського райсуду Полтави. Їх звинувачують у викраденні та катуванні людей.

Про це повідомляє портал «Судова влада України».

Автоматизована програма розподілила цю справу на суддю Шияна Володимира Миколайовича.

Нагадаємо, наприкінці січня 2020 року Полтавський апеляційний суд скасував постанову про закриття справи щодо Кернеса і його охоронців.

Мера Харкова та його охоронців звинувачують за частиною 2 і 3 статті 27, частиною 2 статті 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), частиною другою статті 127 (Катування), частиною 1 статті 129 (Погроза вбивством) Кримінального кодексу.

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів Євромайдану — Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів «друзів Кернеса» біля готелю «Національ». Пізніше у харківській поліції заявили, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

Кернеса і двох його охоронців звинувачують у викраденні, побитті двох учасників Євромайдану і погрожуванні вбивством. Харківський міський голова заявляє, що кримінальне провадження проти нього є сфабрикованим.

2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів за трьома статтями: незаконне позбавлення волі або викрадення людини; катування; погроза вбивством, а також про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Кернеса і двох його охоронців. Однак у серпні 2019 року районний суд Полтави закрив справу «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі» — прокурори у справі перестали з'являтися на засіданнях.

Поділитись: