Справу Шарія передали до суду. Йому може загрожувати довічне

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно українського проросійського блогера Анатолія Шарія. За статтею про державну зраду йому може загрожувати довічне ув'язнення.
Про це повідомив Офіс генпрокурора.
Водночас із справою Шарія до суду передали обвинувальний акт стосовно ексочільника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. За даними слідства, вони разом працювали на ФСБ росії.
Ідеться про Антона Шевцова, якому також оголосили підозру в державній зраді. Той із 2016 року перебрався до тимчасово окупованого Севастополя, розробив для ФСБ план диверсій в Україні та «зливав» дані про українських правоохоронців. Прокуратура ще в березні зазначала, що Шевцов співпрацював із лідером і депутатами наразі забороненої проросійської «Партії Шарія».

Шарію та Шевцову інкримінують державну зраду, вчинену за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК України). Ця стаття передбачає 15 років за ґратами або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Наразі обидва фігуранти — Шарій і Шевцов — переховуються від правосуддя.
Як саме діяли спільники?
Прокуратура стверджує, що з 2018 року Шевцов, перебуваючи в тимчасово окупованому Криму, працював спільно зі співробітником ФСБ. Він надавав куратору інформацію про українських політиків, керівників підприємств паливно-енергетичної галузі, власників інтернет-ресурсів.
Слідство вважає, що саме екскерівник обласної поліції Вінниччини залучив Шарія до співпраці з ФСБ. Блогер погодився на пропозицію виконувати завдання російської спецслужби.
Як зазначали в СБУ, Шарій допомагав ФСБ робити постановні відео допитів українських полонених: особисто підказував, як правильно знімати допит і які запитання ставити військовополоненим. А вже після зйомок монтував відео, вирізаючи з нього «невигідні» для рф моменти.
Із 2019 року Шарій фактично проживає на території Іспанії. Звідти він організовує піар-акції проросійської спрямованості, створює й поширює політично заангажовані тенденційні сюжети антиукраїнського змісту, додають правоохоронці.
Не перша підозра Шарію
У 2021 році Служба безпеки України вже оголошувала Шарію підозру в державній зраді та порушенні рівноправності громадян (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 161 ККУ). Тоді в СБУ зазначали, що Шарій займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив і подій на сході країни для загострення та дестабілізації ситуації. Це підтверджувала експертиза інтерв’ю та виступів Шарія.
У травні 2022 року Шарія навіть затримали в Іспанії, але місцевий суд відпустив його під підписку про невиїзд. Тодішня генпрокурорка України Ірина Венедіктова просила українців утриматися від емоційних і жорстких коментарів на адресу Шарія, щоб пропагандист не використав це для заяв, нібито його переслідують за політичними мотивами.
- Поділитися: