Розгляд клопотання слідчим суддею Жовтневого районного суду у справі затриманого хакера Геннадія Капканова, відбудеться 27 лютого.

Розгляд клопотання слідчим суддею Жовтневого районного суду у справі затриманого хакера Геннадія Капканова, відбудеться 27 лютого.

Капканова звинувачують в Україні у замаху на вбивство правоохоронця, а в Німеччині — в участі в міжнародній злочинній організації Avalanche, повідомляє прес-центр Генпрокуратури України.

«Йому інкримінується ст. 348 КК України (замах на вбивство працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов'язків)», — йдеться у повідомленні.

Наразі вирішується питання про обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше повідомлялося, що 25 лютого в Києві затримали організатора міжнародної злочинної кібермережі Avalanche, для ліквідації якої задіяли правоохоронців 30 країн світу.

Мережа Avalanche існувала близько 7 років. У 2016 році, 30 листопада, в результаті міжнародної спецоперації кібермережу  ліквідували, а в Полтаві затримали 33-річного місцевого мешканця — організатора Avalanche.

1 грудня Генпрокуратура звернулася в Жовтневий районний суд Полтави з проханням взяти його під арешт, проте суд відмовив.

Після цього підозрюваний зник із залу суду. Пізніше його оголосили в міжнародний розшук.

Нині, окрім української прокуратури, кримінальні справи проти нього ведуть прокуратура Вердена і поліція Люнебурга (Німеччина).

У Німеччині діяльність Avalanche заподіяла шкоду в 6 мільйонів євро.

Всього за попередніми підрахунками кібератаки Avalanche заподіяли збитків на сотні мільйонів євро по всьому світу.

Поділитись: