Війна

Списки полонених корегують самі люди – Савченко

17 січня, 2017 18:40
Війна/Списки полонених корегують самі люди – Савченко
Зберегти
Вигляд
Перші списки з прізвищами людей, звільнення яких просять представники так званих «ЛНР» та «ДНР», Надія Савченко отримала в Мінську під час зустрічі з «лідерами» самоназваних «республік».

Перші списки з прізвищами людей, звільнення яких просять представники так званих «ЛНР» та «ДНР», Надія Савченко отримала в Мінську під час зустрічі з «лідерами» самоназваних «республік» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. 

Про це депутатка розповіла в інтерв’ю журналісту Громадського. 

Наразі формувати списки для обміну їй допомагають рідні полонених з Росії, України та невизнаних «ДНР» й «ЛНР». 

«До мене надходять на пошту звернення від тієї сторони (від «ДНР» та «ЛНР» – ред.), від росіян безпосередньо з Росії, від українців. Звичайно, в списках є люди, які вважаються загиблими. Дуже багатьом людям важко змиритися. Але, є люди, які говорять – «так, я бачила тіло свого сина, викресліть його, будь ласка, бо він померлий». Тобто, списки корегують самі люди. Вони вносять туди інформацію», – розповіла Савченко. 

Зібраними даними депутатка ділиться зі Службою безпеки України. Однак, зі спецслужби, переконує Савченко, інформації не отримує. 

Вона переконана, що монополія СБУ в питанні звільнення полонених лише шкодить процесу. 

«Монополії бути не повинно, тому що коли немає контролюючого органу над  монополією, як це часто буває в нашій державі, тоді не відбувається ніякої роботи», – додала депутатка. 

Позафракційна депутатка розповіла, що надіслала до Ради національної безпеки та оборони, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій й до СБУ запити. Й хоче дізнатись, чи збирають ці відомства дані про кількість безвісти зниклих, полонених та вбитих. Та чи підраховують чиновники збитки, завданих Україні війною.

«Цю інформацію треба збирати, бо якщо ми будемо їздити до Гааги, нам треба буде з чимсь їздити», – заявила Савченко. 

Нагадаємо, 10 січня Савченко опублікувала списки із 129 полонених і 494 зниклих безвісти на Донбасі. 

Раніше, Надія Савченко пообіцяла опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців за результатами зустрічі у Мінську.

Підзніше в СБУ заявили, що в прилюдненому Савченко списку полонених є загиблі та звільнені.

Після цього Надія Савченко опублікувала списки зі змінами.

Однак в СБУ заявили, що навіть після змін, списки і досі не точні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Списки Савченко»: кого хочуть обміняти бойовики.

Пов`язані новини