Війна

США атакували найманців РФ у Сирії через спробу захоплення нафтових родовищ — «Коммерсант»

14 лютого, 2018 10:13
Війна/США атакували найманців РФ у Сирії через спробу захоплення нафтових родовищ — «Коммерсант»
Зберегти
Вигляд
Сили міжнародної коаліції на чолі із США атакували російських найманців, а також проурядові сили у Сирії через «неузгоджену» спробу останніх захопити нафтові та газові родовища.

Сили міжнародної коаліції на чолі із США атакували російських найманців, а також проурядові сили у Сирії через «неузгоджену» спробу останніх захопити нафтові та газові родовища.

Про це повідомляє російське видання «Коммерсант» з посиланням на анонімне джерело.

«За твердженням військового джерела «Коммерсанта», причиною інциденту в провінції Дейр-ез-Зор на півночі країни стала спроба місцевих «великих підприємців, котрі наразі підтримують Башара Асада», захопити нафтові і газові родовища, що знаходяться під контролем курдів — союзників США», — йдеться у повідомленні.

Захоплювати родовища рушили проурядові формування, а так звані «загони мисливців на ІД» (ISIS Hunters), включно з бійцями «ПВК Вагнера», йшли у другому ешелоні. Від удару авіації США постраждали і ті, і інші.

Співрозмовник «Коммерсанта» стверджує, що російське командування в Сирії не давало санкції на захоплення родовищ, яка була сприйнята як «небезпечна самодіяльність».

Водночас офіційному повідомленні Міноборони РФ йшлося про те, що причиною інциденту стали «не узгоджені з командуванням російської оперативної групи розвідувально-пошукові дії сирійських ополченців».

Зазначимо, російське Міноборони офіційно не підтвердило загибель росіян внаслідок авіаудару США у Сирії.

У Міноборони США, нагадаємо, авіаудар по сирійських проурядових військах пояснили «самообороною».

Нагадаємо, 7 лютого міжнародна коаліція на чолі із США атакувала з повітря угрупування сирійських військ, що підтримують президента Башара Асада, внаслідок чого загинули сотні військових. 

Спершу телеканал CBS повідомив, що у зоні авіаудару, окрім інших військових, могли перебувати російські найманці «Вагнера».

Кількість вбитих російських найманців невідома. За різними даними, вона коливається від кількох військових до «близько 600 людей». Зокрема, російське видання «Новая газета» повідомила про 13 загиблих росіян внаслідок авіаудару США.

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) назвала імена декількох російських бійців «ПВК Вагнера», які були вбиті у Сирії 7 лютого внаслідок удару сил міжнародної коаліції на чолі з США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи був «Вагнер»: що відомо про авіаудар США по силах Асада в Сирії

Пов`язані новини