США допоможуть розслідувати спробу військового перевороту у Туреччині

США мають намір допомогти Анкарі у розслідуванні спроби військового перевороту, відповідальність за яку турецька влада поклали на опозиційного проповідника Фетуллаха гюлена, який проживає в США

Держсекретар США Джон Керрі повідомив, що прислухається до думки турецької влади щодо Гюлена, але зазначив, що поки Вашингтон не отримував будь-яких вимог про його екстрадицію до Туреччини.

«Ми впевнені, що турецька влада нададуть нам все достовірні і вагомі докази причетності Гюлена (до спроби перевороту – ред.)», – сказав Керрі.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що організаторами заколоту є прихильники Фетхуллаха Гюлена, турецького письменника, колишнього імама і проповідника, ісламського громадського діяча. Зараз він проживає у вигнанні в США, але має значний вплив в ісламському світі завдяки його руху «Хізмет», який відкрив понад тисячу ісламських шкіл в 160 країнах світу.

У зв'язках з Гюленом підозрюють екс-командувача Військово-повітряних сил Туреччини Акина Озтюрка, якого ЗМІ називаютьможливим лідером спроби військового перевороту.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.