Сполучені Штати повідомили Іраку про можливість подальшого відтермінування санкцій, аби країна могла імпортувати газ та електрику з Ірану — той перебуває під санкціями США.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на трьох іракських посадовців.

Останній раз санкції проти Іраку США відтерміновували в жовтні 2019 року. Дія цього рішення спливає в четвер, 13 лютого.

За словами співрозмовників AP з іранського боку, американські посадовці висловили готовність продовжити відтермінування на ще три місяці. Натомість Багдад має представити план поступового зменшення залежності від іранських газу й електроенергії.

Нагадаємо, відносини між США та Іраком погіршилися після того, як американські військові внаслідок авіаудару поблизу Багдада 3 січня вбили іранського військового генерала Касема Сулеймані. Його вбивство спричинилося до сплеску напруженості на Близькому Сході.

5 січня парламент Іраку ухвалив резолюцію про виведення американських військ із території країни. У Держдепартаменті США заявили, що не будуть обговорювати з Багдадом питання виведення своїх військ з Іраку, але готові розглянути питання зміцнення стратегічного партнерства між двома державами.

А The Wall Street Journal повідомляло, що Сполучені Штати Америки пригрозили Іраку позбавленням доступу до іракського урядовому рахунку в США, на якому зберігаються кошти від продажу нафти.

Також на 10 днів США й Ірак призупиняли спільні операції проти «Ісламської держави».

Ірак досить залежний від поставок іранського природного газу та електроенергії. Приміром, у літні місяці на Іран припадає третина іракського імпорту електрики. З листопада 2018 року, коли США поновили свої санкції щодо Ірану, Вашингтон відтерміновував поширення дії санкцій на Ірак і надавав йому мільярди доларів для оплати імпорту.

Своєю чергою США весь цей час тиснули на Ірак, закликаючи його розробляти власні джерела газу й електрики, погрожуючи заблокувати доступ до американського долара. На експорт нафти припадає 90% державного доходу Багдада.

Поділитись: