Світ

США планують запровадити нові «суворі» санкції проти Росії через отруєння Скрипалів — Держдеп

13 вересня, 2018 20:23
Світ/США планують запровадити нові «суворі» санкції проти Росії через отруєння Скрипалів — Держдеп
Зберегти
Вигляд
У Державному департаменті США нагадали про другу частину антиросійських санкцій, запроваджених через отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля, та наголосили, що нові заходи будуть «надзвичайно суворими».

У Державному департаменті США нагадали про другу частину антиросійських санкцій, запроваджених через отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля, та наголосили, що нові заходи будуть «надзвичайно суворими».

Про це під час слухань у Палаті Представників американського Конгресу повідомила помічниця держсекретаря Маніша Сінгх.

За її словами, Росія не надала можливості США проінспектувати російські об’єкти щодо знищення хімічної зброї. Таким чином Москва не надала гарантій незастосування хімічної зброї в майбутньому, що було умовою для не запровадження нових санкцій.

«Ми плануємо запровадити другу хвилю надзвичайно суворих санкцій в межах закону щодо контролю над хімічною та біологічною зброєю і забороною її використання», — наголосила Сінгх.

Вона додала, що запровадження санкцій заплановане на листопад 2018 року.

8 серпня Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії через отруєння у Великий Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.

24 серпня Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї. 27 серпня ці санкції набули чинності.

Санкції охоплюють 5 пунктів:

1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів (згідно із Законом про іноземну допомогу від 1961 року).

2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг; припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів, що входять до списку боєприпасів США (згідно із Законом про експортний контроль).

3. Припинення всього військового фінансування для Росії (згідно із Законом про експортний контроль зброї).

4. Відмова у наданні Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком Сполучених Штатів.

5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, «чутливих» з точки зору національної безпеки США.

Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.

МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».

Пов`язані новини