США оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної зброї
Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї.
Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї.
Текст закону розмістили на cайті офіційного журналу Федерального уряду США.
Зазначають, що закон ще офіційно не опублікований. Текст планують опублікувати 27 серпня.
Загалом санкції США стосуються іноземної допомоги, продажу зброї, фінансування продажу зброї, відмову в кредитуванні, експорту товарів, що стосуються національної безпеки, у Росію.
Санкції охоплюють 5 пунктів:
1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів (згідно із Законом про іноземну допомогу від 1961 року).
2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг; припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів, що входять до списку боєприпасів США (згідно із Законом про експортний контроль).
3. Припинення всього військового фінансування для Росії (згідно із Законом про експортний контроль зброї).
4. Відмова у наданні Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком Сполучених Штатів.
5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, «чутливих» з точки зору національної безпеки США.
Також США зробила деякі винятки: США надалі видаватиме ліцензії на експорт в Росію товарів і технологій, необхідних для безпеки пасажирської авіації.
Дочірні підприємтва американських корпорацій в Росії зможуть і надалі ввозити «чутливі» до сфери нацбезпеки товари.
Жодних змін не буде для «комерційних кінцевих користувачів» американських продуктів в Росії, у випадку виключно цивільного використання.
Санкції будуть стосуватися лише російських держпідприємств — вони більше не зможуть отримувати американські товари і технології, які в американській номенклатурі позначені як товари «національної безпеки».
Санкції стосуватимуться нових експортних ліцензій, поставки за існуючих — може тривати і надалі.
8 серпня Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії через отруєння у Великий Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.
Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.
МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля
У квітні міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.
Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.
Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка отруїлись речовиною «Новичок». Водночас країна не вважає нападом другий випадок отруєння «Новичком».
Увечері 8 липня у лікарні Британії померла жінка, яку раніше госпіталізували із важким отруєнням поблизу британського міста Солсбері — 44-річна Доун Стерджесс.
10 липня чоловік, який потрапив у лікарню після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новичок» неподалі Солсбері, прийшов до тями.
- Поділитися: