Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков (зліва) і спецпредставник США з питань контролю над озброєннями Маршал Білінґслі перед перемовинами щодо контролю над ядерним озброєнням у Відні, Австрія, 22 червня 2020 року
Сполучені Штати й Росія в понеділок, 22 червня, розпочали перемовини щодо ядерного роззброєння в австрійській столиці Відні. Перший раунд перемовин не призвів до досягнення суттєвих результатів, але сторони домовилися продовжувати домовлятися протягом літа.

Про це повідомляє DW.

Перемовини між США й РФ стосуються договорів про спільне роззброєння, зокрема і ядерного арсеналу. Йдеться, серед іншого, про договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь СНО-3, укладеного в 2010 році. Його дія спливає в лютому 2021 року.

Перший раунд перемовин між американськими й російськими представниками відбувся 22 червня у Відні. Утім, за повідомленнями сторін, вони не досягли суттєвого прогресу.

«Перший раунд віденських переговорів видався дуже позитивним. Докладні обговорення з усього спектра ядерних питань. Створені технічні робочі групи. Досягнуто принципової згоди про другий раунд», — написав у Twitter спецпредставник США з питань контролю над озброєннями Маршал Білінґслі.

Він також уточнив, що наступна зустріч із представниками РФ щодо скорочення озброєнь може відбутися вже наприкінці липня або на початку серпня.

Водночас заступник глави російського МЗС Сергій Рябков, який представляв РФ на консультаціях у Відні, заявив, що досягнуті результати є «істотним кроком уперед». Він також додав, що «найближчим часом за кількома напрямками робота триватиме на рівні експертів».

США також запрошували Китай для участі в перемовинах про ядерне роззброєння, але там заявили, що не мають наміру цього робити. Крім того, Пекін підозрює США в бажанні «перекласти відповідальність на інших» і зауважив, що Вашингтон сам за останні роки вийшов із низки двосторонніх домовленостей.

Поділитись: