Сполучені Штати можуть надати Україні додаткове летальне озброєння після того, як відповідний законопроєкт підтримає Конгрес.

Про це на слуханнях у Сенаті США повідомив сенатор республіканської партії США Роб Портман, повідомляє «Голос Америки».

«Мені приємно бачити, що Україна отримала летальну захисну зброю, яку ми надали їй у 2017. І скоро вона отримає ще. Ви побачите це в законі, за який скоро проголосуємо у Конгресі, там будуть додаткові ідеї. Я не буду уточнювати, бо ми над цим ще працюємо. Але, сподіваюсь, незабаром у нас будуть гарні новини», — сказав він.

Своєю чергою спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер зазначив, що Україна потребує посилення протиповітряної та берегової оборони.

«З точки зору пріоритетів, антиснайперські системи були дуже важливими, як і протитанкові ракети «Джавелін». Зараз ми повинні звернути увагу на протиповітряну оборону, берегову оборону, морські та прибережні спроможності. Все це дуже важливе», — сказав він.

Слухання щодо ситуації в Україні відбулись 18 червня. На них доповідачі поінформували сенаторів щодо проблем та викликів, які постають перед Україною. Міноборони США 18 червня оголосило, що планує виділити Україні 250 мільйонів доларів для збільшення потенціалу Збройних сил України.

Нагадаємо, 23 травня профільний комітет Сенату США запропонував збільшити в оборонному бюджеті країни на 2020 рік допомогу Україні до 300 мільйонів доларів. Із загальної суми допомоги 100 мільйонів доларів мають бути виділені виключно на летальні види озброєнь.

Зазначимо, що в 2019 році США виділили 250 мільйонів доларів допомоги Україні в оборонній сфері.

Загальна допомога Вашингтона Україні збільшилась до 700 мільйонів доларів.

Поділитись: