США надали Україні 4 мільйони доларів допомоги, які скерують на покращення охорони морських кордонів в Азовському морі.

Про це повідомила пресслужба посольства США в Україні.

Там зазначили, що гроші нададуть Морській охороні, підрозділу Держприкордонслужби в Маріуполі та Бердянську. Їх виділили через Програму з експортного контролю та безпеки кордонів.

У посольстві наголошують, що закуплене нове обладнання допоможе українським військовим цілодобово стримувати й реагувати на агресію в Азовському морі.

Захист морських кордонів України

Після втрати великої частини флоту під час окупації Росією Криму українська влада, міжнародні партнери та армія працюють над відновленням захисту морських кордонів України від агресора.

Так, у жовтні під час візиту президента Володимира Зеленського до Великої Британії Україна підписала меморандум про розбудову військово-морського флоту на суму в 1,25 мільярда фунтів стерлінгів. За ці гроші в Україні планують побудувати дві військово-морські бази: одну на Чорному морі, іншу — на Азовському. Їх створюватимуть із залученням британських фахівців.

Тим часом Міністерство оборони України вирішило вже цього року закупити ракетні комплекси «Нептун», які нещодавно взяли за озброєння української армії. Головна мета нового комплексу — протидія російській агресії в Азовському та Чорному морях. Ці ракетні комплекси створені для стримування противника на морі. Дивізіони, озброєні «Нептунами», розташують у південних областях України, які мають вихід до узбережжя морів.

Поділитись: