США надаватимуть допомогу, поки Україна не розбудує власну військову промисловість — речник Держдепу

Сполучені Штати підтримуватимуть Україну, поки вона не розбудує власний військово—промисловий комплекс.

Про це заявив речник Державного департаменту Метью Міллер під час брифінгу 4 січня.

Він запевнив, що США підтримуватимуть Україну, скільки буде потрібно, але додав, що це не означає фінансування військової підтримки на рівні 2022-2023 років. За його словами, мета Вашингтона — допомогти Україні «стати на ноги».

«Мета полягає в тому, щоб остаточно змінити Україну [...] — стати на ноги та допомогти їй побудувати власну промислову базу та власну військово-промислову базу, щоб вона могла як фінансувати, так і виробляти й купувати боєприпаси самостійно», — пояснив Міллер.

Однак він додав, що США «ще не досягли цього», і тому, за його словами, так важливо, щоб Конгрес ухвалив законопроєкт про додаткове фінансування України.

«Ми ще не на тому етапі, коли Україна може захистити себе, спираючись лише на власні сили», — наголосив речник Держдепу.

Міллер заявив, що США вірять, що Україна вийде з війни незалежною, сильною, з покращеною економікою та дивлячись на захід.

Після заяви речника Держдепу низка українських медіа написали, що США планують зменшити військову підтримку у 2024 році.

Проте міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 5 січня розповів, що слова Міллера зрозуміли неправильно.

«Державний департамент сказав, що, коли Україна твердо стане на ноги, матиме достатньо зброї та ресурсів для протидії російській агресії, тоді сума підтримки може бути зменшена. Але не йдеться про те, що у 2024 році вона буде зменшена», — пояснив під час трансляції в Instagram Кулеба, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, раніше у Держдепі заперечили інформацію про те, що адміністрація президента Джо Байдена обговорює перехід до підтримки оборонної позиції українського війська. Раніше про це писали закордонні медіа.