ENRU

США почали надавати зброю сирійським курдам

Сполучені Штати заявили, що почали постачати зброю сирійським курдам для того, щоб звільнити місто Ракка від «Ісламської держави».

Про це повідомляє агентство Reuters.

Представник Пентагону майор Адріан Ренкина-Галлоуей сказав, що курди вже отримали стрілецьку зброю і транспортні засоби від військових США.

Інший чиновник США на умовах анонімності повідомив, що розподіл зброї почався протягом останніх 24 годин, на підставі повноважень, наданих президентом Дональдом Трампом на початку цього місяця.

Рішення прийняте зокрема через те, що США сприймає курдів як повноцінного партнера у боротьбі з «Ісламською державою» на півночі Сирії.

Вашингтон запевняє, що ніякої негативної реакції з боку Туреччини, як союзника НАТО, але водночас країни, яка веде боротьбу з курдами, поки що немає.

Раніше віце-прем’єр-міністр Туреччини Нуреттін Джаніклі висловив сподівання, що США припинять політику підтримки «Загонів народної самооборони» (YPG). Анкара називає YPG «терористичною організацією», бо вважає їх союзниками збройного угруповання курдських сепаратистів у самій Туреччині, «Робітничої партії Курдистану» – воно визнане терористичним і в Туреччині, і у США.

Нагадаємо, що Трамп схвалив поставку зброї курдським бойовим групам в Сирії. Також глава Пентагону заявив про нову тактику боротьби з «Ісламською державою»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram