США вирішили відкликати свій підпис під підсумковим комюніке канадського саміту G7.

США вирішили відкликати свій підпис під підсумковим комюніке канадського саміту G7.

Про це президент США Дональд Трамп написав у Twitter.

«Попри хибні заяви Джастіна Трюдо (прем'єр-міністра Канади — ред.) від час прес-конференції і той факт, що Канада обкладає наших американських фермерів, робітників і компанії величезними тарифами, я наказав представникам США не підписувати комюніке, поки ми придивляємося до тарифів на автомобілі, що завалюють ринок США!», — написав Трамп.

Трамп також опублікував твіт, у якому розкритикував поведінку Трюдо на саміті у Канаді:

«Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо поводився так лагідно і м'яко під час наших зустрічей на G7 тільки для того, щоб дати прес-конференцію після того, як я поїхав, і сказати, що «мита США були свого роду образливими», і він «не дозволить собою зневажати». Це була «нечесність і слабкість» з боку канадського політика. Наші мита — це відповідь на його 270% (тарифи, — ред.) на молочні продукти (з США, — ред.)» , — підкреслив Трамп.

Трюдо раніше заявив, що Оттава «продовжить реалізовувати план із застосування відповідних тарифів» як наслідок введених Вашингтоном у травні мит на ввезення сталі та алюмінію з Європи, Канади і Мексики.

«Я готовий співпрацювати з президентом (США, — ред.), щоб швидко вирішити цю суперечку. Але як я неодноразово казав, я завжди захищатиму канадських працівників і канадські інтереси. Якщо президент продовжить запроваджувати нечесні тарифні бар'єри, ми жорстко відповімо», — сказав Трюдо, зазначивши, що підсумковий комюніке саміту підписали всі лідери країн G7.

Представники Трюдо пізніше заявили, що під час прес-конференції канадський лідер не говорив нічого, про що б раніше не розмовляв з Дональдом Трампом.

Представники ЄС підкреслили, що, попри заяву Трампа, Євросоюз продовжує підтримувати комюніке. Представники Євросоюзу також зазначили, що комюніке схвалили усі члени G7.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що комюніке може бути ухвалена і без підпису представника США.

«Президент США, можливо, не проти ізоляції — і ми також не проти того, щоб підписати угоду шести країн», — написав він у Twitter.

Як повідомлялося, лідери країн «Великої сімки» у підсумковому комюніке заявили про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

Поділитись: