«Нормандський формат» перегорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі не можливий за участі США через принципову позицію Росії. Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тук, коментуючи візит президента України до Франції 11 листопада, де будуть представники Німеччини, Франції та РФ (учасники «нормандського формату»), а також президент США Дональд Трамп.

«Трамп може буде, але переговорів таких не буде. Бо Росія багаторазово заявляла, що вона не бачить США стороною переговорів в українському питанні. І така заява в черговий, 45-й раз не так давно пролунала з вуст Лаврова. Позиція РФ щодо цього залишається незмінною», — зазначив Тука. Він також зазначив, що апелювання деяких політиків до Будапештського меморандуму, як методу впливу на Росію — це «гра на публіку».

«Якщо Росія категорично відмовляється сідати за стіл переговорів з Британією і США. Який Будапешт?», — додав Тука.

Раніше Держсекретар Міністерства Європи і закордонних справ Франції Жан-Батист Лемуан повідомив, що 11 листопада президент України Петро Порошенко відвідає Париж для участі в заходах, присвячених святкуванню 100-ї річниці закінчення Першої світової війни. Також 11 листопада в Парижі відбудеться зустріч президента РФ Володимира Путіна з президентом США Дональдом Трампом.

Будапештський меморандум надає гарантії безпеки Україні у зв'язку з приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Є міждержавним документом, що гарантує дотримання положень Заключного акту ОБСЄ, Статуту ООН і ДНЯЗ щодо України як держави — учасника договору, який не володіє ядерною зброєю. Меморандум підписаний 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії і Великої Британії.


Поділитись: