Білий дім США опублікував економічний план близькосхідного врегулювання, зокрема палестино-ізраїльського конфлікту.

Згідно з документом, опублікованим на сайті резиденції президента США у Вашингтоні, протягом 10 років Палестині, Єгипту, Йорданії і Лівану пропонується виділити 50 млрд доларів.

Більше половини цих коштів може отримати Палестина, решту грошей — сусідні країни. Інвестиції потрібні, щоб збільшити ВВП Палестини у 10 разів, знизити рівень безробіття із 30% до однозначних показників, а також удвічі скоротити показник бідності.

США пропонують реалізувати 100 проектів в інфраструктурній, промисловій, медичній, туристичній та освітній сферах країни. У плані йдеться про будівництво сучасної транспортної мережі через Західний берег річки Йордан, Сектор Гази і територію Ізраїлю. Крім того, мова про розширення єгипетського порту поруч із Суецьким каналом, щоб стимулювати торгівлю в регіоні.

План опублікований за три дні до організовуваного США міжнародного форуму з Палестині «Мир в ім'я процвітання» в Бахрейні. Дональд Трамп із початку свого президентського терміну заявляв про готовність представити план близькосхідного врегулювання.

Нагадаємо, ситуація навколо сектора Гази загострилася на початку травня, менш ніж за два тижні до відкриття конкурсу «Євробачення».

20 травня Ізраїль та ісламістський рух ХАМАС, що контролює Сектор Гази, домовилися про перемир’я на півроку. Палестинці пообіцяли створити буферну зону на 300 м уздовж кордону Сектора та Ізраїлю, припинити безлади біля прикордонних пунктів і не порушувати морські кордони. 


Поділитись: