Світ

США оштрафували швейцарський банк на 60 млн за допомогу в ухиленні від оподаткування

29 серпня, 2018 16:59
Світ/США оштрафували швейцарський банк на 60 млн за допомогу в ухиленні від оподаткування
Зберегти
Вигляд
Швейцарський банк Basler Kantonalbank оштрафували на 60,4 мільйони доларів через його участь у приховуванні доходів американських платників податків, що допомагало їм ухилятися від оподаткування.

Швейцарський банк Basler Kantonalbank оштрафували на 60,4 мільйони доларів через його участь у приховуванні доходів американських платників податків, що допомагало їм ухилятися від оподаткування.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Як зазначається, банк виплатить 17,2 мільйони доларів Служби внутрішніх доходів США (американському податковому відомству) у якості компенсації втрат податкових надходжень, решта суми — штраф, який банк має сплатити владі США.

У ході слідства, американські податківці встановили, що швейцарський банк протягом 2002-2012 років у змові з клієнтами допомагав приховувати доходи американських платників податків, показуючи фальшиві податкові накладні. При цьому там посилалися на банківську таємницю та захист прав своїх вкладників.

Як виявила американська прокуратура, рахунки в Basler Kantonalbank відкривали через фіктивних посередників, зареєстрованих у офшорах.

У пікові роки своєї активності, через швейцарський банк американці проводили близько 800 мільйонів доларів, значна частина з цих коштів була незадекларована.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» (Panama Papers) опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спортсменів та діячів культури.

Компанія Mossack Fonseca виконувала функції посередника для тих, хто хоче зареєструвати компанію в «податковому раю» і користуватися пільгами. Компанія була заснована у Панамі в 1986 році через злиття двох юридичних фірм бізнесменів Юргена Моссака і Рамона Фонсеки. 

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

Журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо» Громадського Телебачення були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду 2017 року в категорії «Пояснювальна журналістика».

У матеріалах розслідування розкривалися зв'язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона та інших.

З цих документів стало відомо, що Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, не вказавши відомостей про це у своїх майнових деклараціях.

Пов`язані новини