США підтримають рішення Німеччини передати Україні танки — представниця Бундестагу
У США закликали Німеччину поставити Україні танки Leopard, які Берлін відмовлявся передавати попри численні прохання.
Німецьке видання FAZ, посилаючись на джерела, повідомило, що радник президента США з питань безпеки Джейк Салліван закликав Німеччину поставити Україні бойові танки Leopard 2.
Про це Салліван сказав раднику канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Єнсу Плетнеру в жовтні під час телефонної розмови. Він додав, що згода Сполучених Штатів на постачання німецьких танків не означає, що Вашингтон просить про це Берлін.
Речниця Саллівана відреагувала на повідомлення FAZ заявою, в якій не підтвердила підтримку США поставок німецьких танків Leopard, але й не спростувала її: «Залишаємо це німцям і не звертаємось до них із проханнями».
А втім, голова комітету німецького Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман підтвердила підтримку Сполученими Штатами рішення передати танки.
«Це також було підтверджено під час мого візиту до Вашингтона, під час усіх моїх дискусій у Держдепі, Конгресі та Сенаті [США]. Наші партнери очікують, що Німеччина виконає свої обов’язки. Ми не повинні залишати Україну. Вам потрібні танки», — написала вона у Twitter.
Чому Німеччина не передає танки?
Канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше стверджував, що його країна надає достатньо допомоги Україні, а замість танків може зосередитися на постачанні артилерії та систем протиповітряної оборони. Так він відповів на запитання, чому Берлін досі не надав Києву танків чи бойових літаків. Він пропонує розподіляти між партнерами завдання з допомоги Україні.
Перед цим німецьке видання Welt із посиланням на джерела в українських урядових колах писало, що Олаф Шольц блокує постачання Україні 100 сучасних німецьких танків Leopard 2A7 навіть попри те, що компанія-виробник готова їх виготовити для українців.
За даними видання, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Німеччини просив Шольца схвалити постачання Києву цих танків. Однак Шольц так і не взяв на себе зобов'язань щодо схвалення постачання.
- Поділитися: